Regaty Wewnętrzne o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego „ŻAGIEL” Sokółka

Dnia 1 października w Augustowie nad jeziorem Necko odbyły się Wewnętrzne Regaty o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego "ŻAGIEL" Sokółka. Za sterami mieli okazję się wykazać żeglarze którzy głównie na zawodach pływają jako załoganci. Regaty odbywały się w trybie przesiadkowym. Załogi i łódki zostały wylosowane. 8 sterników walczyło o Puchar Komandora. Sędzią Głównym była Katarzyna Czarniecka w asyście z Andrzejem Borowskim i przyjacielem klubu Piotrkiem Ossowskim. Bardzo sprawnie przeprowadzili wyścigi. Wiatr wiał od 0 do 1 w skali Beauforta. Zabawa była przednia! Wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli. Po rozegraniu 4 wyścigów miejsca przedstawiają się następująco:

I miejsce – Adam Dziurdź, Karolina Bronowicz, Paweł Bronowicz
II miejsce – koledzy żeglarze z Augustowa
III miejsce – Przemysław Brzeziński, Patrycja Urban, Cezary Sidor
IV miejsce – Antoni Brzeziński, Tomasz Lewosz, Adam Grygoruk
V miejsce – Przemysław Lewosz, Marek Lewosz, Wojciech Dziurdź
VI miejsce – młodzież z Augustowa
VII miejsce – młodzież z Augustowa
VIII miejsce – młodzież z Augustowa

Odbył się również plebiscyt na najlepszą żeglarkę i żeglarza roku. Wszyscy obecni mogli oddać swój głos. Żeglarkami roku zostały: Katarzyna Czarniecka oraz Dorota Brzezińska za wkład w prace klubu oraz osiągnięcia regatowe.
Żeglarzem roku został Adam Dziurdź.
Komandor klubu wyróżnił również Zbigniewa Czarnieckiego, Dorotę Brzezińską, Katarzynę i Andrzeja Borowskich , Katarzynę Czarniecką jak i Adam Dziurdź za wkład w rozwój klubu.

Po wręczeniu trofeów i upominków przystąpiliśmy do uczty żeglarskiej. Z szantą na ustach bawiliśmy się do białego rana. Serdecznie dziękujemy dla naszych przyjaciół z Augustowa za pomoc w organizacji imprezy! – czytamy na stronie internetowej KŻ ŻAGIEL w Sokółce.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments