Rekord: 15 tysięcy zebrał choroski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

A dokładnie: 15.074, 86 zł oraz 2,14 euro! To nowy rekord choroszczańskich zbiórek WOŚP, które genezą sięgają 1993 roku. Nie byłoby tego wyniku, gdyby nie ofiarność setek mieszkańców gminy, którzy pragnęli wesprzeć działania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rzecz ratowania zdrowia i życia na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Szczodre serce w niedzielę 15 stycznia można było łatwo rozpoznać po widocznym z daleka orkiestrowym serduszku! Wielką pracę wykonał niewielki, bo szesnastoosobowy oddział wolontariuszy, którzy wyruszyli w miasto z puszkami i radosną wolą spotkania jak największej ilości darczyńców. Bardzo młodzi, młodzi i trochę starsi kwestowali dzielnie. Grosz do grosza, złotówka po złotówce, nominał za nominałem i… prawie 10.000 zebrali wolontariusze właśnie do kolorowych puszek. Aby kwesta przebiegała sprawnie, czuwał sztab w siedzibą w gościnnych murach Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

 

Praca grupki – Basi, Karoliny i Andrzeja – pod kierunkiem Adama Kamieńskiego zaowocowała i sprawnym przeprowadzeniem licznych licytacji, i wieloma atrakcjami w Centrum, i ciepłą herbatą dla wolontariuszy, którzy w zimowej aurze spędzali wiele godzin na podwórku. Ponaddwugodzinny maraton zumby bardzo energicznie poprowadziła Małgosia Sokolińska – aula była pełna rozbrykanych wesołych osób! Nie byłoby tylu wspaniałych licytacji, gdyby nie wsparcie centrali Orkiestry (super gadżety) oraz wielka ofiarność wielu osób indywidualnych i przedsiębiorstw ochoczo dzielących się sercem: – licytacja filtrów i czajników ofiarowanych przez ROSTI znacząco wspomogła wynik choroskiego sztabu sumą 500 zł, – MobileRent przeznaczyła na licytację talon na przejazd 9 osobowym samochodem – ta impreza zasiliła zbiórkę kwotą 400 zł, –  dzięki piłce pełnej autografów piłkarzy Jagiellonii Białystok, którą ofiarowała firma Komfort Taxi, licznik choroszczańskiej odsłony WOŚP-u podskoczył o 300 zł, a nabywca wyraził szczęście szerokim uśmiechem! – natomiast piłka z autografem i autobiografią Radosława Kałużnego wspomogła Orkiestrę okrągłą stówką, ponadto autor podpisu był razem z nami w gościnnej hali sportowej Zespołu Szkół!

Przedsiębiorcy wsparli też zbiórkę na bardzo ważnej choroskiej imprezie w ramach WOŚP – turniejowi piłki halowej – znakomitej imprezie od pięciu lat tworzonej przez Jacka Dąbrowskiego. Były to firmy: Komfort Taxi Schody Chudziński, Choroszcz, al. Niepodległości Savona Choroszcz Boruta Kontenery – Paweł Boruta Agroturystyka Jeroniczówka Chorten Choroszcz – Dariusz Pakuła Kaja Sport Białystok oraz Podlaskie Zrzeszenie LZS. Turniej WOŚP zaowocował w sumie zebraniem 3.000 zł, dzięki czemu liczący pracowicie każdy datek wolontariusze choroszczańskiego sztabu mogli cieszyć się nie tylko z bardzo dobrego wyniku, ale uczestniczyć w historycznej chwili, gdy w Choroszczy padł rekord. Turniej był możliwy do realizacji dzięki ofiarnej pracy sędziów: Mariusza Gałczyka, Radka Sobolewskiego, Kamila Pyczota, Leszka Palkowskiego a w szczególności Karola Kopiczko (za głośnik i notatki) i Andrzeja Szubzdy. Praca wszystkich wymienionych osób i firm stworzyła ten niezwykły Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Choroszczy – dzięki Wam za to!

Dziękujemy też bardzo gorąco za gorący i bardzo smaczny bigos, którego starczyło na ogrzanie oraz dokarmienie wolontariuszy oraz piłkarzy, ekipie choroszczańskiego szpitala. Dziękujemy dyrektor Zespołu Szkół w Choroszczy oraz dyrektorowi Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy za użyczenie pomieszczeń na organizację orkiestrowych imprez i elastyczność uwzględniającą a tym samym umożliwiającą tak wielkie zaangażowanie wolontariuszy. Cieszymy się, że były z naszym choroskim sztabem liczne redakcje. Można śmiało powiedzieć, że Choroszcz pracowicie zbudowała ten rekord. Mamy nieskromną nadzieję, że w przyszłym roku razem po raz kolejny zagramy z Orkiestrą i zdobędziemy jeszcze więcej pieniędzy na pomoc dzieciakom leczonym na oddziałach ogólnopediatrycznych i na godną opiekę seniorom. Już dziś zapraszamy do wspólnej pracy i przygotowywania finału, do tworzenia imprez, wsparcia sztabu, pracy wolontariackiej w charakterze kwestarza – w każdym wieku można wesprzeć WOŚP, która jednoczy Polaków już 25 lat! Tymczasem SIE MA!

dsc_0044 16129483_1667904026841961_1678509190_o 16129707_1667904560175241_452141162_o

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments