Retransmisja z XXIII sesji Rady Powiatu Sokólskiego w TTR!

Na zwołanej w środę, 17 sierpnia, XXIII sesji Rady Powiatu Sokólskiego, usłyszeliśmy wiele mocnych stwierdzeń. Padały różne zarzuty pod różnymi adresami.

Na specjalną prośbę naszych Widzów, już dziś o godzinie 18 w Twojej Telewizji Regionalnej, wyemitujemy retransmisję z XXIII sesji Rady Powiatu Sokólskiego. W całości!

Sesję zdominowały następujące tematy: Informacja Starosty Sokólskiego dotycząca zasadności, prawidłowości i efektywności wydatkowania środków publicznych z programu Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) przeznaczonych na szkolenie pracowników Starostwa Powiatowego w 2016 roku; Ustosunkowanie się Starosty Sokólskiego do pozostałych zarzutów zawartych w piśmie z dnia 27.07.2016 r. Dyrektora PUP w Sokółce; oraz Informacja Zarządu Powiatu Sokólskiego o postępie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji technicznej i pozyskaniem środków finansowych na modernizację (rozbudowę) bloku operacyjnego w SP ZOZ Sokółka. Duże poruszenie wśród zebranych na sesji mieszkańców powiatu wzbudził punkt 5, a więc "Ustosunkowanie się Starosty Sokólskiego do pozostałych zarzutów zawartych w piśmie z dnia 27.07.2016 r. Dyrektora PUP w Sokółce". Przypomnijmy. Jakiś czas temu Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sokółce Mirosław Biernacki skierował pismo do Przewodniczącego Rady Powiatu, w którym pisał między innymi, że "zachowania Pana Starosty są ponad prawem, nie respektuje On w swojej pracy przepisów i ustaw. Czuję się upokarzany i zastraszany. Zwracam się do Wysokiej Rady o podjęcie natychmiastowych działań zapobiegających dalszym bezprawnym praktykom Pana Piotra Rećki – Starosty Sokólskiego. Zastanawiam się nad zawiadomieniem odpowiednich organów". 

Starosta Sokólski Piotr Rećko stwierdził, że jest to jest element obrony pana dyrektora. Przyjął właśnie taką metodę przed ewidentnymi działaniami na niekorzyść powiatu sokólskiego. 

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu mogliśmy usłyszeć w jaki sposób Starosta ustosunkował się do zarzutów.

Przypominamy że na specjalną prośbę naszych Widzów, już dziś o godzinie 18 w Twojej Telewizji Regionalnej, wyemitujemy retransmisję z XXIII sesji Rady Powiatu Sokólskiego. W całości! Zapraszamy przed telewizory. 

zespół Twojej Telewizji Regionalnej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments