Rodzinne Weekendy w Muzeum Wojska w Białymstoku

Tytuł wydarzenia: „Rodzinne weekendy”

Data wydarzenia: Od 16 lutego 2020 r.

Miejsce wydarzenia: 

Muzeum Wojska w Białymstoku

ul. Kilińskiego 7

15-089 Białystok

Opis:

MuzeumWojska w Białymstoku serdecznie zaprasza na cykl zajęć „RodzinnychWeekendów”. W ich skład wchodzą „Muzealne Place Zabaw”,dedykowane dzieciom w wieku 6-12 lat oraz „Rodzinne Niedziele”skierowane do rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat.

Więcej informacji:

Przez najbliższe pół roku uczestnicy zajęć będą odkrywać kulisy pracy żołnierzy. Poznają m.in. różne rodzaje wyposażenia, ścieżki wojskowej kariery oraz wcielą się w rolę medyka. Zadania przed którymi staną dzieci, nawiązywać będą do wartości ważnych również w życiu codziennym, takich jak odpowiedzialność czy zaufanie. Podczas spotkań na uczestników będą czekać ćwiczenia wymagające spostrzegawczości, współpracy i kreatywności.

Początek każdych zajęć o godz. 11.00. Czas trwania „Muzealnych Placów Zabaw” to 60 minut a „Rodzinnych Niedziel” 90 minut. Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia przyjmujemy w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7, Białystok, wtorek – niedziela, godz. 9.30 – 17.00) oraz telefonicznie (85 741 64 49), decydować będzie kolejność zapisów. Cena biletu wynosi 5 zł od osoby.

Tematy i terminy spotkań lutowych:

  • „Wojskowy regulamin” (16 lutego)

Pierwsze zajęcia cyklu poświęcone będą ogólnym zasadom panującym w wojsku oraz jego strukturze. Uczestnicy zajęć odszukają na ekspozycjach orły i inne symbole wojskowe, odkryją znaczenie barw oraz wykonają własną oznakę rozpoznawczą.

  • „Żołnierzem być” (29 lutego)

Dzieci w trakcie zajęć zwiedzą ekspozycję, na których szczególną uwagę zwrócą na podział zadań, jakie wykonują żołnierze w wojsku – zobaczą kawalerzystę, łącznika czy zwiadowcę. Na zakończenie zajęć zamienimy salę edukacyjną w wojskowy poligon.

Jednocześniew najbliższą niedzielę (16 lutego), ponownie zapraszamy zwiedzających do skorzystania ze specjalnej oferty Muzeum. W ramach cyklu „Niedziela będzie dla nas”, dwukrotnie – o godzinie13.00 i o godzinie 15.00 w poznaniu ekspozycji osobom zainteresowanym pomagał będzie bezpłatnie muzealny przewodnik. Dodatkowo o godzinie 13.00 na zwiedzających z dziećmi będzie czekał animator, który zagospodaruje czas najmłodszym.

Zdjęcia:

Zajęcia w Muzeum Wojska w Białymstoku (fot. S. Skibicki)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments