Rowerowa rywalizacja trwa

Białystok bierze udział w ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Mieszkańcy – poprzez specjalną aplikację – mogą zbierać kilometry dla naszego miasta. Akcja trwa do 30 września.
Rowerowa rywalizacja jest organizowana przez Miasto Bydgoszcz i trwa cały wrzesień 2019 r. W akcji bierze udział ponad 20 miast, poza Białymstokiem i Bydgoszczą to także m.in. Gorzów Wielkopolski, Koszalin, Łomża, Olsztyn, Toruń, Suwałki czy Włocławek.
– To szansa na wspólne promowanie aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej jako alternatywnego środka transportu. Ma to także związek z wdrażaniem idei smart city w miastach – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.
Narzędziem umożliwiającym rywalizację jest bezpłatna aplikacja „Rowerowa Stolica Polski”. Aby przyłączyć się do zabawy wystarczy ją pobrać i wybrać Białystok jako miasta, dla którego chce się zbierać kilometry. W rywalizacji liczy się każdy kilometr przejechany na rowerze do 30 września.
Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny, na najaktywniejszych czekają nagrody. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów, otrzymają rowery miejskie. Miasto Białystok też przygotowało nagrody – upominki rowerowe – dla trzech najlepszych kobiet i trzech najlepszych mężczyzn.
Miasto, które wygra, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Dzięki udziałowi w akcji otrzyma także tzw. „mapę ciepła”, która pokaże, jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami poruszali się uczestnicy. To może w przyszłości ułatwić odpowiednie planowanie nowych ścieżek czy małej infrastruktury rowerowej.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.rowerowastolicapolski.pl.
(oprac. Kamila Bogacewicz)

Źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments