„Rozczochrane Dźwięki” w Sokółce

27 sierpnia Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce zorganizował koncert dla najmłodszych „Wakacyjne Rozczochrane Dźwięki”. Z piosenkami nie tylko dla dzieci wystąpił zespół GAŁGAN. Było to ostatnie spotkanie z cyklu „Wakacyjna podróż z biblioteką”.

Zespół GAŁGAN tworzą absolwentki wydziału rytmiki na Akademii Muzycznej w Łodzi. Artystki wykonują własne piosenki dla dzieci, prowadzą warsztaty artystyczne, muzyczne, ruchowe oraz plastyczne dla najmłodszych. Są też animatorkami życia muzycznego.

„Wakacyjna podróż z biblioteką” to cykl spotkań wakacyjnych, skierowanych do dzieci. To wędrówki inspirowane ulubionymi i chętnie czytanymi przez dzieci i młodzież książkami, które odbywały się co wtorek. W ramach projektu były spotkania teatralne, warsztaty artystyczne, koncerty.

Podczas ostatniego spotkania w ramach cyklu „Wakacyjna podróż z biblioteką” nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci. Była zabawa przy muzyce oraz spotkanie z artystkami, czytelnia pod chmurką, kącik plastyczny, kącik piękności i inne. A na zakończenie najbardziej wytrwali otrzymali watę cukrową.

Serię spotkań „Wakacyjna podróż z biblioteką” dofinansowała Burmistrz Sokółki ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii oraz sponsorzy indywidualni. Była to jedna z wielu propozycji dla dzieci, przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce.

fot. Ludmiła Łabowicz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments