Ruszył nabór projektów związanych z najważniejszymi wydarzeniami dla rozwoju kultury w Białymstoku

Pięć wybranych wydarzeń, najważniejszych dla rozwoju kultury w Białymstoku, uzyska dofinansowanie z budżetu Miasta. Jest to kolejny krok realizacji Programu polityki kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus.

Program Wydarzeń Kluczowych ma ułatwić rozwój dużych wydarzeń kulturalnych o doniosłym znaczeniu artystycznym, organizowanych przez białostockich twórców, które umożliwią rozwój kultury w naszym mieście. 20 marca rozpoczął się nabór projektów do tego programu. Chodzi o projekty organizowane przez miejskie i wojewódzkie instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe. Każdy uczestnik Programu (tj. miejska lub wojewódzka instytucja kultury oraz organizacja pozarządowa) może zgłosić do Wydarzeń Kluczowych maksymalnie jedną imprezę organizowaną w Białymstoku.

– Program zakłada możliwość udzielenia wsparcia finansowego z budżetu Miasta pięciu przedsięwzięciom, począwszy od 2020 roku. Mają to być trzy projekty zgłoszone przez organizacje pozarządowe i dwa projekty zgłoszone przez instytucje kultury – wyjaśnia prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Zgłoszenia należy wysyłać na formularzu w formacie .pdf i .doc/.docx na adres: kultura@um.bialystok.pl. Powinny zawierać tytuł i opis projektu, kosztorys i program rozwoju projektu na lata 2020-2022. Zgłoszone projekty zostaną poddane selekcji i ocenie przez Zespół 100. Tworzą go twórcy, dziennikarze, decydenci, liderzy opinii. Nabór projektów zakończy się 25 kwietnia, a głosowanie nad projektami zaplanowano na 5 czerwca.

Regulamin, harmonogram Programu i skład Zespołu 100 były wypracowywane w ostatnich miesiącach ze środowiskiem kulturalnym Białegostoku.

Anna Kowalska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments