Ruszyła Internetowa Rejestracja Kandydatów na studia w naszej uczelni

Wod mik8 czerwca 2020, czyli w dniu rozpoczęcia matur, równo o północy ruszył system Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) na studia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filii w Białymstoku w latach 2020/21.

W tym roku ze względu na pandemię Covid-19 i konieczność zapewnienia kandydatom oraz członkom i członkiniom komisji rekrutacyjnej bezpieczeństwa zdrowotnego, egzaminy wstępne na wszystkie kierunki zostaną przeprowadzone w całości on-line, za pośrednictwem Internetu.

Zachęcamy tegorocznych maturzystów do rejestracji swojej kandydatury na studia w naszej uczelni. Dzięki temu, że egzaminy są w całości przeprowadzane on-line, są łatwo dostępne – można do nich podejść z dowolnego miejsca w kraju i poza nim. Siłą naszej uczelni jest indywidualne podejście do każdego studenta i szacunek dla jego_jej poszukiwań twórczych. Chcemy dać światu wolnych i świadomych artystów, którzy prowadzą dialog z rzeczywistością i ideami. Stworzyliśmy nowatorski program kształcenia, który na bieżąco dostosowujemy do potrzeb współczesnego teatru.

Kształcimy przyszłych samodzielnych artystów teatru formy na trzech kierunkach: aktorstwo teatru lalek, reżyseria teatru lalek oraz technologia teatru lalek. Kandydaci na proponowane kierunki mogą się już rejestrować w systemie IRK, w którym składają wyłącznie on-line komplet dokumentów. Wyjątek stanowią kandydaci na technologię teatru lalek, którzy prace dostarczają w formie fizycznej do Biura Obsługi Toku Studiów).

Dla przykładu, kandydaci na studia aktorskie, specjalność aktorstwo teatru lalek, dopuszczani są do II etapu egzaminu na postawie nagrań swoich interpretacji tekstów oraz piosenki składanych w systemie IRK. Etap II – teoretyczny i III – praktyczny odbywają się on-line. Kandydaci, którzy przeszli do III etapu otrzymają filmy instruktażowe dotyczące wymagań stawianych w części ruchowo-rytmicznej i zadań aktorskich z przedmiotem. Kandydat dokonuje nagrania materiału egzaminacyjnego – łącznie 4 filmy i umieszcza je w specjalnym folderze wygenerowanym w systemie IRK.

Kandydaci na kierunek technologia teatru lalek kwalifikowani są do drugiego etapu na podstawie oceny prac z dostarczonej wcześniej na uczelnię „teczki”. II etap jest dwudniowy, kandydaci łączą się z komisją egzaminacyjną on-line i otrzymują zadania, które mają wykonać w określonym czasie, a następnie przesłać zdjęcia prac do indywidualnego folderu wygenerowanego w systemie IRK. Te zadania to m.in. martwa natura przygotowana na wzór zadany przed komisję, rysunek w dowolnej technice na zadany temat czy szkic scenografii i lalek do określonej bajki.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi przewodnikami dla kandydatów na proponowane przez nas kierunki

KIERUNEK AKTORSTWO, SPECJALNOŚĆ AKTORSTWO TEATRU LALEK / IRK do 23.08.2020; egzaminy wstępne: 31.08 – 07.09.2020

https://atb.edu.pl/rekrutacja/egzaminy-wstepne-kierunek-aktorstwo/

KIERUNEK REŻYSERIA, SPECJALNOŚĆ REŻYSERIA TEATRU LALEK / IRK do 30.08.2020; egzaminy wstępne: 07 – 10.09.2020

https://atb.edu.pl/rekrutacja/egzaminy-wstepne-kierunek-rezyseria/

KIERUNEK TECHNOLOGIA TEATRU LALEK / IRK do 30.08.2020; egzaminy wstępne: 08 – 11.09.2020; teczki do 02.09.2020

https://atb.edu.pl/rekrutacja/egzaminy-wstepne-kierunek-technologia-teatru-lalek/

Kandydaci na studia mogą korzystać z konsultacji on-line w wykładowcami: https://atb.edu.pl/blog/2020/04/30/zostanwdomu-chodz-na-konsultacje/

oraz poradni studenckiej pod adresem: psatbialystok@gmail.com (możliwość umówienia się na Skype).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments