Ruszyła sprzedaż biletów na „Mayday”

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku ruszyły próby
do spektaklu „Mayday” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Od dzisiaj widzowie mogą kupić bilety na przedstawienie, które zainauguruje nowy sezon artystyczny.

„Mayday”, w oryginale: „Run for Your Wife”, to jedna z najlepszych komedii autorstwa Raya Cooneya – brytyjskiego komediopisarza, określanego jako mistrza farsy. Sztuka opowiada historię taksówkarza-bigamisty, który przez wiele lat wiedzie szczęśliwe życie
u boku dwóch kobiet. Na skutek wypadku, jego tajemnica wychodzi jednak na jaw,
co wywołuje lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją. Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawiają, że „Mayday” od ponad trzydziestu lat rozśmiesza publiczność na całym świecie.

Premiera przedstawienia odbyła się w 1983 roku na londyńskim West Endzie. Teraz, ten teatralny hit będą mogli obejrzeć widzowie w Białymstoku. W Tetrze Dramatycznym właśnie ruszyły próby. Spektakl reżyseruje Witold  Mazurkiewicz – aktor oraz reżyser wielokrotnie nagradzany na festiwalach w kraju i za granicą: m.in. na Fringe Festival w Edunburgu (Szkocja), Festiwalu Małych Form Teatralnych w Rijece (Chorwacja), czy Festiwalu “Biała Wieża” w Brześciu (Białoruś). Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrody Artystycznej Prezydenta Lublina, Nagrody Krytyków Sekcji Polskiej ITI za krzewienie kultury polskiej za granicą, odznaczony Medalem Unii Lubelskiej. Od 2013 roku pełni funkcję Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Witold Mazurkiewicz, poza reżyserią „Maydaya”, będzie także odpowiedzialny za scenografię oraz opracowanie muzyczne. W przedstawieniu zagrają aktorzy Teatru Dramatycznego: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Bernard Bania, Krzysztof Ławniczak, Sławomir Popławski, Marek Tyszkiewicz, Franciszek Utko oraz gościnnie: Dawid Malec.

Premiera spektaklu odbędzie się 16 września o godz. 19.00. „Mayday” będzie można  obejrzeć także 17 września (godz. 19.00),  22 i 23 września (godz. 20.00), 24 września (godz 17.00), 29 i 30 września (godz. 20.00) oraz 1 października (godz. 17.00). Bilety w cenie: 60 zł (premiera), 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 25 zł (studencki oraz dla doktorantów), 20 zł (szkolny) oraz 5 zł (bilet dla osób bezrobotnych) od dzisiaj dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej: www.dramatyczny.pl/kupbilet.

źródło: Martyna Faustyna Zaniewska, Główny specjalista ds. promocji i PR
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku​

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments