„Rytmy Czasu” wydały płytę

To już trzecia płyta nagrana przez zespół wokalny Rythm of Time (Rytmy Czasu) działający przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Pierwsza – nosząca tytuł „Kochanym rodzicom” – dedykowana szczególnie naszym mamom ukazała się kilka lat temu z okazji Dnia Matki.

Druga nosiła tytuł „Nasze modlitwy. Wiara może być radością” i prezentowana była na antenie Polskiego Radia Białystok. Nagrano też teledyski do wszystkich nagranych piosenek, które wyemitowała TVP Białystok w programie „Pod Twoją Obronę”. Była również prezentowana podczas koncertów w Grodnie.

Najnowsza, trzecia płyta, zawiera piosenki z pogranicza jazzu i nosi tytuł „U progów jazzu”. To nawiązanie do książki Leopolda Tyrmanda „U brzegów jazzu”. Wykonawcom – uczniom choroszczańskich szkół i choroszczanom z białostockich liceów towarzyszą znakomici białostoccy muzycy jazzowi – Kamil Skorupski na saksofonie, pianista Krzysztof Kulikowski i gitarzysta Marcin Nogajewicz, którzy swoimi solówkami okrasili nagrane piosenki.

Tak czasami bywa w życiu, że przypadek decyduje o naszych losach. I właśnie inspiracją do nagrania płyty stało się spotkanie z Konsulem Generalnym RP w Grodnie Andrzejem Chodkiewiczem. Usłyszał nas śpiewających koledy podczas wieczoru wigilijnego zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski i zaprosił nas na… Festiwal Jazzowy w Grodnie.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że jest wielkim fanem i znawcą jazzu.

Zaczęło się szukanie repertuaru, aranżowanie utworów, trudne i mozolne próby. A trudności były ogromne. Dlatego wybraliśmy utwory z pogranicza jazzu.

Ogrom włożonej pracy i wyrzeczeń skłonił nas do nagrania płyty. Szkoda byłoby, gdyby wysiłek włożony w przygotowanie programu poszedł na marne. Tym bardziej, że nasz koncert został przyjęty w Grodnie bardzo życzliwie przez liczną publiczność i muzyków z całego świata przybyłych na festiwal.

Nawet przez zespół Johnny’ego Rodgersa z Nowego Jorku. Okazało się bowiem, że tak oni, jak i my, mamy w repertuarze wielki standard muzyki jazzowej „Cheek to cheek” („Policzek przy policzku”). Spotkanie z Amerykanami, udział w warsztatach przez nich prowadzonych był dla nas wielką niespodzianką i przeżyciem. Przy okazji mogliśmy przekonać się, jak radosną i twórczą muzyką jest jazz, którego elementy znajdujemy we współczesnej muzyce rozrywkowej.

Cały pobyt na Festiwalu Jazzowym w Grodnie nieustannie wspominamy tym bardziej, że zostaliśmy przyjęci ze staropolską gościnnością przez pracowników polskiego konsulatu, dzięki czemu poczuliśmy się, jak prawdziwi artyści.

Nasza nowa płyta ukaże się już niebawem, a o koncercie promocyjnym powiadomimy przy pomocy mediów.

Wszystkim, a przede wszystkim burmistrzowi Choroszczy Robertowi Wardzińskiemu i dyrektorowi Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy Przemysławowi Waczyńskiemu, dziękujemy za pomoc finansową i organizacyjną. Dziękujemy także rodzicom za codzienny trud wspierania rozwoju artystycznego naszych wokalistek i wokalistów.

Młodzieży choroszczańskiej i jej rodzicom polecamy uwadze naszą działalność i zapraszamy na próby, które odbywają się w wtorki i piątki o 17:00 w gmachu M-GCKiS w Choroszczy (ul. H. Sienkiewicza 29, wejście od Placu dra Z. Brodowicza). Warto do nas dołączyć, bo czeka nas kilka niespodzianek. Gorąco zapraszamy!

Jerzy Tomzik i Rytmy Czasu

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments