Sad edukacyjny w Parku Antoniuk

Zakończyło się już urządzanie pierwszego w Białymstoku sadu edukacyjnego. W parku na osiedlu Antoniuk zostały zamontowane elementy małej architektury i plansze edukacyjne. Posadzono drzewka i krzewy owocowe. Otwarcie sadu – 1 maja.

Jest to kolejne w naszym mieście, atrakcyjne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Na powierzchni 850 m2, na planie koła, w Parku Antoniuk przy ul. Wierzbowej zostało posadzonych 25 drzew owocowych. Znajdują się tam różne gatunki i odmiany jabłoni, grusz, wiśni, czereśni, śliw, także te trochę zapomniane, jak np. papierówki, antonówki, kosztele, węgierki dąbrowickie czy śliwki uleny. Wśród krzewów dominują porzeczki czarne i czerwone, maliny, agrest, dereń jadalny. Jest ażurowa altana, płotki wiklinowe, domki dla owadów oraz elementy edukacyjne w postaci tablic z opisem starych odmian drzew i krzewów.

Otwarcie sadu edukacyjnego jest planowane na 1 maja o godz. 10.00. Miasto przygotowało z tej okazji prezent dla białostoczan – 1 tys. drzewek owocowych do rozdania. Będzie można posadzić je w swoim ogrodzie.    

Serdecznie zapraszam naszych mieszkańców do odwiedzenia w tym dniu Parku Antoniuk. Mam nadzieję, że to nowe miejsce do wypoczynku będzie dobrze służyło całym rodzinom i stanie się jednym z najbardziej ulubionych – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Sad edukacyjny na Antoniuku jest pierwszym takim przedsięwzięciem w Białymstoku. Jeśli spodoba się mieszkańcom, w przyszłym roku na terenie miasta zostanie założony kolejny taki sad.

Anna Kowalska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments