Samorządowe przedszkole w Wasilkowie rusza 15 maja, część prywatnych już dziś!!!

Jak są przygotowane przedszkola i żłobki w Wasilkowie do przyjęcia dzieci w stanie epidemii i od kiedy będą przyjmować dzieci, powiedziały podczas dzisiejszej, 5 maja konferencji burmistrza Wasilkowa Adriana Łuckiewicza zaproszeni goście: Joanna Broniszewska-Hyży, dyrektor Przedszkola Słonecznego w Wasilkowie oraz Magdalena Białozor – właścicielka Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Wesołe Robaczki”.

Po poniedziałkowej zdalnej konferencji burmistrza Wasilkowa z dyrektorami placówek w gminie okazało się, że mogą zostać otwarte Przedszkole Słoneczne w dwóch lokalizacjach w Wasilkowie przy ul. Polnej i ul. Sienkiewicza, prywatne przedszkola i żłobki jak np. Niepubliczny Żłobek i Przedszkole „Wesołe Robaczki”. Zamknięte do odwołania pozostaną oddziały przedszkolne w szkołach, oddziały przedszkolne Przedszkola Słonecznego w Jurowcach i Sochoniach, oddział przedszkolny w Studziankach.

– W Sochoniach, Jurowcach i Studziankach zdecydowana większość rodziców negatywnie odniosła się do pomysłu uruchomienia przedszkoli, a w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej przy ul. Polnej na 100 dzieci tylko sześcioro zostało zgłoszonych. Inaczej przedstawia się sytuacja w Przedszkolu Słonecznym oraz w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu. Stąd decyzja o otwarciu tych placówek. Jednakże w miarę rozwoju sytuacji, jakie będzie zapotrzebowanie, będziemy podejmować decyzję o uruchomianiu kolejnych placówek – powiedział burmistrz Adrian Łuckiewicz.

Przedszkole Słoneczne w Wasilkowie zostanie otwarte 15 maja, a prywatne żłobek i przedszkole „Wesołe Robaczki” rusza już od jutra, 6 maja.

Do przedszkola samorządowego rodzice zgłosili już 30 dzieci do oddziału przy ul. Polnej i 25 dzieci przy ul. Sienkiewicza oraz czworo dzieci z Jurowiec i jedno z Sochoni, czyli 60-cioro dzieci.

– Według wytycznych Sanepidu grupy, w jakich przebywać będą dzieci, nie mogą liczyć więcej niż 12 osób. W pierwszej kolejności przyjmujemy dzieci rodziców, którzy nie są w stanie pogodzić pracy zawodowej z opieką nad dziećmi, dzieci pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie dzieci. – zapewniała dyrektor Przedszkola Słonecznego Joanna Broniszewska-Hyży.

Przedszkole posiada środki ochrony osób, płyny dezynfekujące, termometry. Rodzic przyprowadzający dziecko musi mieć maseczkę i rękawiczki. Przy wejściu spotka pracownika z płynem dezynfekującym, który odkazi mu ręce. W szatni będzie mógł przebywać tylko 1 rodzic z dzieckiem na 15 metrów kw., stąd prośba do rodziców, by nie gromadzić się w szatni. Maseczek na terenie przedszkola dzieci nie będą musiały nosić, również na placu zabaw. Na plac zabaw dzieci będą wychodzić w małych grupach, a po każdej grupie plac będzie dezynfekowany.

Prosimy jednak rodziców o nieprzysyłanie dzieci przeziębionych – zwróciła się z apelem dyrektor Broniszewska-Hyży – Nie jesteśmy w stanie odróżnić objawów przeziębienia od objawów zakażenia koronawirusem. Chyba że dziecko jest uczulone i stąd ma katar, prosimy o dostarczenie zaświadczenia od lekarza.

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Wesołe Robaczki” czynne będą już od jutra, 6 maja.

– Jedna trzecia rodziców zadeklarowała chęć przysłania swoich dzieci do przedszkola i jedna czwarta rodziców chęć przysłania do żłobka – powiedziała właścicielka Magdalena Białozor również apelując do rodziców o zachowanie wszelkiej ostrożności – Prosimy o codzienną zmianę ubrania oraz naukę i rozmowę z dziećmi. Wszystkie Państwa wątpliwości postaramy się rozwiać podczas dzisiejszej videokonferencji. Pierwszy tydzień potraktujemy jako naukę dla nas wszystkich, co się sprawdza, a co musimy poprawić. Czujemy się przygotowani, jednak mamy też obawy, które razem będziemy rozwiewać.

Zmieniają się też godziny pracy placówek. Przedszkole Słoneczne od 6.30 do 16.30, niepubliczne przedszkole „Wesołe Robaczki” od 7.00 do 16.30 a żłobek od 7.00 do 16.00

Urząd Miejski w Wasilkowie wesprze obie placówki przeznaczając po 50 litrów płynu dezynfekującego, zakup termometrów, przyłbic oraz przenośnych opryskiwaczy, które będą wykorzystane np. do dezynfekcji palców zabaw.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments