Seans z psim przyjacielem w kinie „Forum”

Cenicie dobre kino? Szukacie mądrych filmów dla swoich dzieci? Wolicie oglądać filmy bez przysłowiowego popcornu?

Kino Forum zaprasza Państwa na specjalny, rodzinny seans filmu Marona – psia opowieść, który młodzi widzowie będą mogli obejrzeć razem ze swoimi ukochanymi psami.

Do uczestnictwa zapraszamy młodych i starszych właścicieli czworonogów, którzy chcą spróbować ze swoimi podopiecznymi czegoś nowego. Seans będzie specjalnie przystosowany do uczestnictwa psów – dźwięk na sali będzie znacząco ściszony, światło delikatnie rozświetlone, a w holu będzie można znaleźć miski z wodą. Każdy pies będzie miał zarezerwowane miejsce.

16 lutego 2020, godz. 11:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł – w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl

Osoby, które przyjdą z psem, a mają zamiar kupić bilet online prosimy o zakup biletów z brzegu sali, miejsca przy przejściu zarezerwowane są dla waszych czworonogów 🙂

Po seansie zapraszamy na krótkie warsztaty, podczas których własnoręcznie wykonamy szarpaki dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Marona – psia opowieść / L’extraordinaire voyage de Marona
Francja/Rumunia/Belgia 2019, 92’
reż. Anca Damian
kategoria wiekowa: 7+, lektor

Niezwykła podróż przez życie widziana oczami psa. Marona jest pięknym kundelkiem, który nie ma szczęścia do właścicieli. Jak wygląda świat z psiej perspektywy?

Piękna, wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa czasem zbyt skomplikowany dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

Zapierająca dech w piersiach, dynamiczna i wzruszająca historia opowiedziana z psiej perspektywy i skłaniająca do myślenia o tym, jacy jesteśmy wobec innych stworzeń.

Premiera filmu odbyła się na najważniejszym festiwalu animacji, francuskim Annecy. Animację doceniło też Jury konkursu odkryć 6. MFF Kino Dzieci przyznając filmowi nagrodę Kwiatu Paproci. Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej umieściła “Maronę – psią opowieść” na liście 32 pełnometrażowych filmów animowanych zgłoszonych do oscarowej rywalizacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments