Senior na drodze

W ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny” zapraszamy białostockich pieszych i rowerzystów w wieku 60+ na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 7 sierpnia, w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku, przy ul. Świętego Rocha 3. Początek o godz. 9.30. Zajęcia poprowadzą białostoccy policjanci i eksperci ruchu drogowego. Porozmawiają z uczestnikami spotkania o zagrożeniach na drodze oraz przedstawią sposoby, jak zagrożeń unikać.

Chcemy poprzez tę akcję zadbać o to, by nasi seniorzy byli świadomi niebezpieczeństw, jakie mogą ich spotkać na drogach – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Zapraszamy serdecznie mieszkańców na to spotkanie, tym bardziej że coraz więcej osób starszych prowadzi aktywny tryb życia. Warto zdobyć wiedzę o tym, jak unikać wypadków.

Przed zajęciami i podczas przerwy uczestnicy spotkania będą mogli korzystać z bufetu kawowego oraz z bezpłatnych porad specjalistów. Zachęcamy do przyjazdu rowerem. Każdy z seniorów będzie mógł bezpłatnie dokonać przeglądu swojego roweru oraz doposażyć go w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski.

Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a każdy uczestnik otrzyma upominek.

 

Anna Kowalska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments