Seniorzy z Sokółki z nowoczesnym sprzętem

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Sokółce brał udział w X edycji konkursu

„Działaj Lokalnie X" 2017 organizowanego przez Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny" i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. W terminie od 20 czerwca, do 30 listopada był realizowany projekt: „Komputer i Internet dla sokólskich seniorów – uczymy się i korzystamy".  Całkowity koszt projektu wyniósł 6090 zł, w tym przyznany grant – 2500 zł, wkład własny finansowy – 600 zł, wkład własny niefinansowy – 2990 zł.

Dzięki realizacji w/w projektu:

  1. Zakupione zostały następujące urządzenia:
  2. Laptop 17" z wbudowanym najnowszym programem operacyjnym,
  3. Program antywirusowy,
  4. Urządzenie wielofunkcyjne: drukarka, kopiarka, skaner,
  5. Pendrive, mysz, przedłużacz,
  6. Router z wifi.
  7. Wykonane zostało niezależne  przyłącze szerokopasmowego Internetu do biura Oddziału w pokoju nr 17 przy ul. Piłsudskiego 8 ( w siedzibie starostwa).
  8. Uruchomiona została poczta elektroniczna – nasz adres email: pzerisokolka@outlook.com , prosimy zapamiętać, do kontaktu.
  9. Przeszkolono wstępnie 7 osób z zarządu i aktywistów Związku w zakresie obsługi urządzeń, korzystania z Internetu i poczty elektronicznej, edycji prostych pism i tekstów.

Obecnie, zakupiony w ramach projektu sprzęt, w całości znajduje się w biurze Oddziału i jest wykorzystywany w bieżącej pracy. W miesiącu grudniu br. uzyskamy dostęp do bankowości internetowej, a w roku 2018 zamierzamy uruchomić stronę internetową Oddziału.

Dziękujemy serdecznie Fundacji „ Sokólski Fundusz Lokalny" za przyznany grant, który umożliwił nam przeskok od „długopisu" do najnowszych technik informatycznych. Postaramy się w tym świecie rozwiniętej technologii jakoś sobie radzić, nie mamy wyjścia.

Czesław Sańko, koordynator projektu 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments