„Siłaczki z Polanek”
Projekt, KGW z Polanek „Polaneczki” prowadzony jest od marca tego roku. Jego celem jest zebranie materiału filmowego oraz archiwalnych fotografii dokumentujących życie kobiet wiejskich na przestrzeni ostatnich sześćdziesięciu lat.
Panie z roczników lat 30 – tych, 40-tych 50 – tych i kolejnych, rodzimych mieszkanek Polanek oraz tych, które przyjechały tu innych zakątków Polski jak również takich , które wyjechały z rodzinnej wsi by wracać, podzieliły się z nami swoimi herstoriami. Dowiadujemy się z od nich jak dawniej mieszkało się na Polankach. Jakie były związane ze wsią zwyczaje, jak spędzało się czas wolny i jak wyglądała szara codzienność dnia przepełnionego różnymi obowiązkami i pracą. Nie zabrakło też zabawnych historii związanych z zabawą czasem wolnym i beztroskim dzieciństwem.
Dziękujemy za zaufanie i pomoc w tworzeniu wspólnego projektu naszym pierwszym rozmówczyniom Pani Czesławie, Pani Władysławie i Pani Stanisławie jak również Pani Weronice, Mirosławie, Irenie i kolejnym kobietom, które chciały podzielić się z nami swoimi historiami.
Efekty naszej pracy zaprezentowane zostaną już niebawem. Zapraszamy do śledzenia naszej strony KGW Polaneczki
Akcja Masz Głos jest inicjatywą Fundacji Batorego realizowaną w edycji 2023 we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, z Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Stowarzyszeniem Rozwoju „Inspiracje”, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju – PZR, Fundacja Teatrikon. W latach 2022-2023 akcja jest współfinansowana przez Open Society Foundations.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments