Skradzione audi odzyskane w Kuźnicy

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali kradzione Audi oraz rower Giant Terrago o szacunkowej wartości przekraczającej w sumie 200 tys. zł.

Wczoraj (03.09.2016 r.) w drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy na wyjazd z Polski do odprawy zgłosiło się 2 obywateli Wielkiej Brytanii podróżujących czarnym Audi A4 Sport TFSI. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia pojazdu okazało się, że auto figuruje w dostępnych bazach jako skradzione na terytorium Wielkiej Brytanii. Szacunkowa wartość Audi z 2016 r. wynosi 200 tys. zł. 39-letniego kierowcę i 22-letniego pasażera  wraz z pojazdem zatrzymano. Po sporządzeniu wymaganej dokumentacji cudzoziemcy zostali przekazani Policji w Sokółce.

Tego samego dnia kradziony rower o wartości 1,5 tys. zł. odzyskali funkcjonariusze z Placówki SG w Czeremsze. W drogowym przejściu granicznym w Połowcach do kontroli na wyjazd z Polski stawił się obywatel Białorusi podróżujący samochodem osobowym, wewnątrz którego przewoził rower marki GIANT TERRAGO. Celem potwierdzenia legalności pochodzenia jednośladu zostało skierowane zapytanie do Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. W odpowiedzi okazało się, że rower ten został utracony na terytorium Niemiec. Po wykonaniu niezbędnych czynności 37-letniego mężczyznę wraz z rowerem przekazano funkcjonariuszom Policji z Hajnówki.

źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments