Sokółka będzie miała obwodnicę. W końcu!

W miniony wtorek w kawiarni "Lira" Sokólskiego Ośrodka Kultury odbyły się konsultacje społeczne dotyczące wytyczenia trasy obwodnicy Sokółki. Rozmowy dotyczyły m.in. planowanego przebiegu trasy Wielką Obwodnicą Puszczy Knyszyńskiej, a nie obecnym korytarzem, przez Czarną Białostocką i Wasilków. Za takim rozwiązaniem przemiawiać mają mniejsze koszty budowy. Mieszkańcy zebrani na konsultacjach stwierdzili, że mało prawdopodobne jest, aby kierowcy jechali do Białegostoku nadkładając ponad 30 kilometrów. Z kolei obwodnica Sokółki miałaby biec pomiędzy ogródkami działkowymi a Kraśnianami, a dalej przecinałaby ulicę Targową.

Na prośbę władz gminy wykonawca projektu ma udostępnić gminie dokumentację. Urząd Miejski opublikuje ją na swojej stronie internetowej. Każdy z mieszkańców do 13 stycznia 2017 roku będzie mógł złożyć wnioski i uwagi do tej inwestycji.

Na konsultacjach społecznych pojawili się przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku, burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska ze swoim zastępcą Antonim Stefanowiczem, radni miejscy i powiatowi oraz starosta sokólski Piotr Rećko. 

Twoja Telewizja Regionalna również była obecna na tym spotkaniu. Już dziś na kanale TTR w sieci TVK-NET Chamerlińscy będą mogli zobaczyć Państwo cały przebieg z konsultacji społecznych. Zapraszamy do oglądania.  

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments