Sokólscy policjanci jak zwykle nie zawiedli dzieci w dniu ich święta

Sokólscy Policjanci wzięli udział w uroczystych obchodach Dnia Dziecka na Stadionie Miejskim w Sokółce. Mundurowi zaprezentowali sprzęt służbowy, specjalistyczne umundurowanie oraz rozmawiali o bezpieczeństwie w trakcie wakacyjnych zabaw. Tradycyjnie, mundurowi połączyli świętowanie Dnia Dziecka z udziałem w „Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki”.

We środę na stadionie miejskim w Sokółce odbył się uroczysty festyn zorganizowany z okazji Dnia Dziecka dla przedszkolaków z Gminy Sokółka. Wśród wielu atrakcji, o które zadbali organizatorzy znalazł się również pokaz sprzętu służb mundurowych. Sokólscy policjanci zaprezentowali sprzęt służbowy oraz specjalistyczne umundurowanie. Każdy mógł usiąść za kierownicą policyjnego quada lub motocykla. Mundurowi wręczali odwiedzającym stoisko odblaski i przypominali, że każdy musi je nosić w widocznym miejscu gdy porusza się po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Wczorajsze święto tradycyjnie już połączono z ogólnokrajową akcją „Ogólnopolskim Głosem Profilaktyki”. Sokólscy policjanci w ramach obchodów Dnia Sportu w Szkole Podstawowej Nr 1 wspólnie z uczniami i nauczycielami włączyli się w ogólnokrajowy „Zryw Wolnych Serc”. Symbolem tej wolności był gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund jednocześnie przez wszystkich. W ten sposób obecni wyrazili  chęć życia w zdrowiu, w wolności od przemocy i używek.


foto i tekst: podlaska.policja.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments