Spotkanie autorskie w Bibliotece w Sokółce

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na spotkanie autorskie z Krystyną Gudel – autorką wierszy dla dzieci i dorosłych. Marta Jackiewicz – córka poetki – uświetni spotkanie oprawą muzyczną. Początek spotkania o godz. 17:00 dnia 26 października /środa/ w czytelni biblioteki.

 

Krystyna Gudel z domu Dyszkiewicz ur. w  1959 r. w Suchowoli. Nauczycielka nauczania zintegrowanego i polonistka. Przez wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej w Zabielu, a następnie w Zespole Szkół  w Jaświłach. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, nauczyciel dyplomowany. Od ośmiu na emeryturze. Mieszka z rodziną w Suchowoli. Radna Rady Miejskiej obecnej kadencji.

 

Rozwija swoją pasję poetycką. Pisze dla dorosłych i dla dzieci. Przy jej wierszach matematycznych najmłodsze dzieci doskonale się bawią. Wydała cztery tomiki poetyckie: Sady pozostawione (2003), Stopy na ścieżkach (2008), Tam rodziły się tęsknoty (2011), Stąd (2015). Współautorka kajetów starobojarskich Ona (2007) i Pomiędzy zmierzchem a świtem (2016). Laureatka wielu konkursów literackich na różnych szczeblach. Jej wiersze publikowano  w tomikach pokonkursowych i almanachach. Krystyna Gudel jest współautorką przewodnika po gminie Suchowola Pomiędzy wschody a zachody wpisana (2013) i redaktorką antologii poetyckiej Smaki miłości (2014). Jest regionalistką,  pisze do gazetek lokalnych Sami o sobie i Biebrzańskim szlakiem, zwłaszcza o losach ludzi wywiezionych na roboty do Niemiec lub na Syberię. Interesują ją zwyczaje, obrzędy i tradycja ludowa. W swojej twórczości poetyckiej sławi podlaską przyrodę, miejsca i ludzi, z którymi się spotyka. Ponadto czas na emeryturze wypełnia czytaniem, lubi reportaż i książki biograficzne.

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments