Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską w Książnicy Podlaskiej

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie w ramach cyklu „Środy Literackie”.
19 lutego 2020 r., o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie z Ałbeną Grabowską

Ałbena Grabowska (ur. 1971 r.) – Polka o bułgarskich korzeniach, neurolożka z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem. Kiedyś oddana wyłącznie pacjentom (szczególnie chorującym na padaczkę), od dziewięciu lat autorka powieści dla dorosłych i dzieci. Z upodobaniem sięga po różne gatunki literackie. Napisała już książkę non-fiction („Tam, gdzie urodził się Orfeusz”), sagę („Stulecie Winnych” – na podstawie której powstał popularny serial emitowany na antenie TVP), kryminał („Ostatnia chowa klucz”), książki przygodowe dla dzieci (cykl „Julek i Maja”), bajkę terapeutyczną („O małpce, która spadła z drzewa”), powieści psychologiczne („Coraz mniej olśnień”, „Lady M.”, „Lot nisko nad ziemią”), cykl powieściowy obejmujący romans, powieść awanturniczą oraz thriller szpiegowski („Alicja w krainie czasów”), dystopię dla młodzieży („Nowy świat”) oraz powieść obyczajową z wątkiem kryminalnym („Kości proroka”). Mieszka z trójką dzieci oraz trzema kotami w Brwinowie.

(źródło: Wydawnictwo Marginesy)

Podczas spotkania w Książnicy Podlaskiej Ałbena Grabowska opowie m. in. o swojej książce „Matki i córki”.

„Matki i córki” – Prababka, babka, matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, przebywała na bloku, gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach. Magdalena straciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w PRL-u. Lila żyje z piętnem dziecka niekochanego i uwikłanego w tajemnice. Każda z nich mierzy się z macierzyństwem w innych okolicznościach i dla każdej jest to doświadczenie przełomowe. W domu bez mężczyzn kłębią się sekrety, niewyjaśnione historie opowiadane przez żywych i martwych. Pod wpływem tych opowieści najmłodsza z bohaterek zastanawia się, jakie dziedzictwo przekaże swoim dzieciom. Próbuje poznać przeszłość, ale co chwilę natrafia na mur niedopowiedzeń, kłamstw i przeinaczeń. Czy wystarczy oswoić własną historię, żeby przezwyciężyć strach przed bliskością?
Cztery kobiety, których losy przeplatają się z historią XX wieku. Cztery naznaczone traumą matki. Cztery córki, które borykają się z rodzinną historią i próbują odkryć własne korzenie.

(źródło: Wydawnictwo Marginesy)

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską odbędzie się 19 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro. WSTĘP WOLNY

materiały: Książnica Podlaska w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments