Spotkanie autorskie z Janem Krzysztofem Piaseckim w Książnicy Podlaskiej

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie w ramach cyklu „Środy Literackie”.

11 grudnia 2019 r, o godz. 17.00 z Czytelnikami spotka się Jan Krzysztof Piasecki.  

Jan Krzysztof Piasecki jest autorem tomów poezji: Z dala od was (1989), Wiersze wybrane (1998) Ta książka zawiera również przekłady wierszy z języka angielskiego), Niepostrzeżenie się gaśnie (2006) i To tylko ślady (Wiersze ze Wzgórz Sokólskich) (2014 r.). Opublikował też prozę Pierwsza wiosenna i inne opowiadania (2003 r.) oraz Cegiełki i inne opowiadania (2018). Swoje utwory publikował między innymi w „Twórczości”, „Integracjach”, „Powściągliwości i Pracy”, „Magazynie Literackim”, „Tekstualiach”, „Akancie”, kilkakrotnie w „Wyspie” i kwartalniku Stowarzyszenia Pisarzy Polskich „Podgląd”. Jego wiersze były także publikowane w tłumaczeniach w pismach literackich w Serbii i Chorwacji.

Urodzony w 1949 roku w Szczecinie, tam spędził dzieciństwo, kilka lat mieszkał w Żyrardowie, od 1964 r. w Warszawie. W 2006 r. nabył nieruchomość na Podlasiu Północnym (Wzgórza Sokólskie, gmina Sidra); mieszka tu, nie zrywając kontaktów z Warszawą. Za książkę Cegiełki i inne opowiadanie autor został nominowany do nagrody literackiej imienia Józefa Mackiewicza, a także do nagrody imienia Władysława Reymonta.  

Jan Krzysztof Piasecki jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

(źródło: http://www.pierwszawiosenna.pl/)

Spotkanie autorskie z Janem Krzysztofem Piaseckim odbędzie się 11 grudnia 2019 roku o godz. 17.00 w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A), VI piętro.

WSTĘP WOLNY

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments