Spotkanie poetyckie w Bibliotece w Sokółce

Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprasza na spotkanie poetyckie z Janem Krzysztofem Piaseckim oraz pokaz slajdów z XI Międzynarodowego Festiwalu Literatury w Nowym Sadzie (Serbia) 2016. Początek spotkania o godz. 12:00, dnia 1 grudnia /czwartek/ w czytelni biblioteki.

Jan Krzysztof Piasecki urodził się w 1949 roku w Szczecinie, tam spędził dzieciństwo, kilka lat mieszkał w Żyrardowie, od 1964 r. w Warszawie.

W 2006 r. nabył malowniczą nieruchomość ziemską na Podlasiu Północnym (Wzgórza Sokólskie, gmina Sidra); mieszka tu, nie zrywając kontaktów z Warszawą. W wyremontowanym domu otoczonym kilkoma hektarami łąk i starego parku stworzył bazę turystyczną.  
 

Jan Krzysztof Piasecki jest autorem tomów poezji: 

  • Z dala od was
  • Wiersze wybrane
  • Niepostrzeżenie się gaśnie,
  • To tylko ślady – najnowszy zbiór poezji, w którym zawarł wiersze powstałe podczas sześcioletniego pobytu na Wzgórzach Sokólskich.   

Opublikował też prozę Pierwsza wiosenna i inne opowiadania. Swoje utwory publikował między innymi w "Twórczości", "Integracjach", "Powściągliwości i Pracy", "Magazynie Literackim", "Tekstualiach", "Akancie", "Wyspie", kwartalniku Stowarzyszenia Pisarzy Polskich "Podgląd". Jego wiersze były czytane w Polskim Radio w Programie I i II. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

piasecki-plakat

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments