Spotkanie z Małgorzatą Wardą w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie w ramach cyklu „Środy Literackie”.

9 października 2019 r.  o godz. 17.00 z Czytelnikami spotka się Małgorzata Warda – z wykształcenia rzeźbiarka, z zamiłowania pisarka nurtu literatury obyczajowej.

Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet, w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia a w 2016 roku odebrała grand prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”.

W 2015 r. zadebiutowała jako pisarka dla młodzieży, zdobywając za swoją pierwszą młodzieżową powieść nagrodę IBBY. Za tę samą powieść otrzymała prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016. Powieść „5 sekund do Io” znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library.

Autorka takich książek, jak: „Dziewczyna z gór”, „Miasto z lodu”, „Ta, którą znam”, „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”, „Nikt nie widział, nikt nie słyszał”, „Najpiękniejsza na niebie”, „Sylwia i Planeta Trzech Słońc”.

Jest także autorką kilku tekstów zespołu Farba, twórczynią portretów i obrazów, stylu oraz oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz.

(źródło: http://www.warda.com.pl)

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą odbędzie się 9 października 2019 r. o godz. 17.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.

WSTĘP WOLNY

UWAGA: Spotkania z Małgorzatą Wardą odbędą się również w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki:

8 października 2019

– godz. 9:00 Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Białostockiej

– godz. 11:30 Biblioteka Publiczna w Sokółce

– godz. 17:00 Filia nr 2 Książnicy Podlaskiej, ul. Kozłowa 4 w Białymstoku

9 października 2019

– godz. 10:00 Biblioteka Publiczna w Mońkach

– godz. 13.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnej Białostockiej

źródło: Książnica Podlaska w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments