Spotkanie z Mateuszem Połuszańczykiem w Bibliotece Publicznej w Sokółce

W czwartkowy wieczór czytelnia naszej biblioteki zamieniła się w tawernę, w której czekał nasz gość. Mateusz Połuszańczyk – bo o nim mowa – po raz drugi zawitał w nasze progi. Wszystko za sprawą „Soneciarni”, czyli drugiego tomiku wierszy wydanego w ramach zaplanowanego wcześniej tryptyku.

Młody poeta zaprosił swoich czytelników do „knajpy”, by wspólnie kontemplować świat poezji, która jest gatunkiem lirycznym pełnym tajemniczych metafor i czasami zawiłych konstrukcji gramatycznych. W czasie spotkania towarzyszył mu przyjaciel Mateusz Taudul. Wspólnie zainscenizowali scenkę, w której rozmawiali o poezji, ale też o życiu i sporcie, który jest wielką pasją autora.

„Soneciarnia” zawiera 46 utworów, a każdy z nich poświęcony jest innej tematyce. Inspiracją dla poety jest życie codzienne, sytuacje, które mają miejsce każdego dnia oraz oczywiście ludzie, których spotyka na swojej drodze. W tomiku znajdziemy m.in. „Sonet przytulankom” inspirowany zdjęciem Agnieszki Nowik. W tomiku znajdziemy również utwory poświęcone Podlasiu i rodzinnej Sokółce.

Tradycyjnie odbyła się także loteria, w której do wygrania była wspomniana wyżej „Sonaciarnia”.

Czytelnia po brzegi wypełniona była gośćmi, a spotkanie odbyło się w wesołej, zimowej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas i zapraszamy do biblioteki. Oba tomiki wierszy, oczywiście są dostępne, gorąco polecamy do wypożyczenia.

Materiały: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments