Startuje Budżet Obywatelski 2020

Mieszkańcy Białegostoku po raz siódmy mogą zgłaszać projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Już jutro (10 kwietnia) rozpoczyna się etap składania wniosków. Zgłaszanie projektów potrwa do 10 maja.

Na Budżet Obywatelski 2020 Miasto Białystok przygotowało 12 mln zł. O przeznaczeniu tej kwoty zdecydują białostoczanie zgłaszając projekty, a następnie oddając na nie swoje głosy. W ramach białostockiego BO 2020 można zgłaszać projekty ogólnomiejskie (na ich realizację przeznaczono 4 mln zł) i osiedlowe (8 mln zł). W siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego nie ma oddzielnej puli pieniędzy przeznaczonej na projekty oświatowe oraz zielonego budżetu. Natomiast tego typu propozycje mogę wpisywać się w kategorię projektów osiedlowych lub ogólnomiejskich. Głosowanie mieszkańców na poszczególne projekty potrwa od 1 do 15 października. Ogłoszenie wyników planowane jest do 31 października.

– Zachęcam mieszkańców do zgłaszania pomysłów, które wzbogacą i uatrakcyjnią Białystok. Dzięki zaangażowaniu białostoczan w Budżet Obywatelski, już teraz zrealizowanych zostało wiele ciekawych projektów – powiedział Przemysław Tuchliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Wnioski należy składać na formularzach zgłoszeniowych. Każdą propozycję będzie musiało poprzeć 2 mieszkańców Białegostoku (tu zmiana: do tej pory trzeba było zebrać 20 podpisów). Każdy będzie mógł złożyć i poprzeć dowolną liczbę projektów. Jeśli pomysłodawcą jest osoba małoletnia, do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć zgodę opiekuna prawnego.

Formularze zgłoszeniowe będą dostępne od środy (10 kwietnia) w:

  • Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1,
  • Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,
  • Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3.

Formularz będzie można również pobrać ze strony www.cas.bialystok.pl.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy i załączniki można złożyć w formie papierowej – w Kancelarii Ogólnej UM lub w CAS, albo wysłać skan na adres e-mail: budzetobywatelski@um.bialystok.pl. Pomoc w wypełnieniu wniosku można uzyskać w Centrum Aktywności Społecznej. Odbędą się tu też maratony pisania wniosków: 11, 16 i 25 kwietnia oraz 7 maja (w godz. 12.00-20.00).

W ciągu sześciu lat istnienia Budżetu Obywatelskiego w Białymstoku mieszkańcy złożyli 775 projektów, 153 z nich trafiły do realizacji. Na projekty Miasto przeznaczyło ponad 66 mln zł.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments