Warsztaty modelarstwa kosmicznego w BPN-T !

W Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym startuje nowy sezon warsztatów modelarstwa kosmicznego. Poszukiwani są entuzjaści kosmosu i fascynaci nocnych lotów rakietowych. Dołączyć do kosmicznej przygody można już 8 marca 2024 r.

 

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny wraz z Polskim Towarzystwem Rakietowym zapraszają w piątek, 8 marca, w godzinach 16:00-19:00, na pierwsze w tym roku warsztaty rakietowe. Będzie to okazja do samodzielnego skonstruowania własnego latającego modelu rakiety wyposażonej w efektowne światełka LED. Punktem kulminacyjnym będą starty modeli o zmroku, tak by móc podziwiać ich trajektorię lotu. Ponadto uczestnicy będą mogli obejrzeć filmy i zdjęcia związane z tematyką kosmiczną, które oprócz waloru edukacyjnego mogą zainspirować do pogłębiania wiedzy w dziedzinie astronautyki.

Co będzie się działo?

  • Budowa modeli rakiet: konstrukcja modeli napędzanych silnikami klasy A.

  • Wykorzystanie bezpiecznych, sprawdzonych modeli do startów z boiska szkolnego.

  • Montaż, klejenie, wiązanie i oczywiście – startowanie!

  • Materiały filmowe i zdjęcia związane z tematyką kosmiczną.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni instruktorzy, członkowie Polskiego Towarzystwa Rakietowego (www.rakiety.org.pl). Uczestnicy spotkania będą korzystać z wymiennych i jednorazowych silników, co umożliwi wielokrotne używanie modeli. Starty, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, odbędą się na otwartym terenie w pobliżu BPN-T, a modele wylądują na specjalnych taśmach hamujących.

Dla kogo?

Warsztaty rakietowe przeznaczone są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, niezależnie od płci. Dzieci do 12 lat mogą wziąć udział jedynie z opiekunem, natomiast powyżej 12 lat mogą samodzielnie budować modele.

Odpłatność:

Uczestnicy pokrywają jedynie koszty materiałów (150 zł), płatne gotówką przed rozpoczęciem warsztatów u instruktorów PTR. Po pomyślnych startach, modele rakiet stają się ich własnością.

Weź udział w warsztatach rakietowych, gdzie nauka, zabawa i fascynująca przygoda kosmiczna łączą się w jedno!

Nie zwlekaj z zapisami, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona !

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments