„STOP NIELEGALNYM ODPADOM”

Podlascy policjanci, wspólnie z pracownikami Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska oraz funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili działania, których celem było zwalczanie nielegalnego transportu i porzucania odpadów. Jest to jedna z form wzmacniania współpracy służb w walce z przestępczością przeciwko środowisku.

Wczoraj, podlascy policjanci wspólnie z pracownikami Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska oraz funkcjonariuszami innych służb przeprowadzili działania, ktorych celem było zwalczanie nielegalnego transportu i porzucania odpadów. W sumie 70 policjantów ruchu drogowego na głównych drogach województwa podlaskiego, a także w rejonach prześć granicznych skontrolowało blisko 400 pojazdów. Wśród zatrzymanych do kontroli aut, 9 przewoziło odpady. Funkcjonariusze nie stwierdzili w tych pojazdach uchybień związanych z nielegalnym transportem.

„STOP nielegalnym odpadom” to akcja Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, której głównym celem jest walka z przestępczością przeciwko środowisku, a także współpraca służb w tym zakresie.

źródło: Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments