Straż Miejska z pomocą kierowcom

Mróz uprzykrza życie również posiadaczom aut. Z powodu niskich temperatur wielu kierowców ma problemy z rozładowanymi akumulatorami. Przydatna może się okazać znajomość numeru alarmowego Straży Miejskiej – 986.

Straż Miejska w Białymstoku, z powodu niskich temperatur i związanych z tym kłopotów kierowców, pomaga białostoczanom uruchamiać wychłodzone samochody. W ostatnim czasie akumulatory odmawiały posłuszeństwa wielu mieszkańcom. Tylko w miniony weekend o pomoc strażników poprosiło ponad 20 posiadaczy aut. W 18 przypadkach próba odpalenia auta zakończyła się sukcesem.

Problemy z uruchomieniem swoich aut mieszkańcy zgłaszali do Straży Miejskiej już na początku grudnia. Od tego czasu funkcjonariusze przyjęli 70 zgłoszeń, w 60 przypadkach auta udało się uruchomić. Takie działania będą kontynuowane do czasu unormowania się temperatury w naszym regionie.

Straż Miejska prowadzi także akcję „Zimowy Ratownik”. Podczas trwającej akcji strażnicy podjęli już ponad 800 interwencji. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których przebywają, bądź mogą przebywać osoby bezdomne. W razie potrzeby przewożą ich do izby wytrzeźwień, do ogrzewalni, przekazują pogotowiu ratunkowemu. Informują o miejscach, w których można uzyskać pomoc i specjalistyczną opiekę.

– Akcje, które organizuje Straż Miejska w Białymstoku, mają przede wszystkim pomóc naszym mieszkańcom funkcjonować w trudnych zimowych warunkach – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej apelują także do mieszkańców, aby w okresie zimowym nie zapominali o osobach samotnych, bezdomnych i informowali służby o niebezpiecznych sytuacjach. Warto reagować. Jeden telefon (tel. 986) może uratować ludzkie życie – przypominają strażnicy.

Kamila Bogacewicz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments