Sukces Loterii PIT-owej w Wasilkowie

Podczas Dni Wasilkowa (8 czerwca 2019 r.) Burmistrz wręczył nagrody zwycięzcom Loterii i podziękował wszystkim uczestnikom oraz osobom, które nie uczestniczyły w niej, ale podczas wypełniania PIT-u wskazali Gminę Wasilków jako miejsce zamieszkania.


„Loteria – Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz! odniosła sukces. Z informacji uzyskanych dzięki uprzejmości Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku wynika, że aż 9042 mieszkańców rozliczając PIT za rok 2018 wskazało naszą gminę jako miejsce zamieszkania. Jest to o 1110 osób więcej niż w roku ubiegłym (dane z 2018 roku: 7932 mieszkańców). Z danych historycznych uzyskanych z Urzędu Skarbowego wynika, że w przeciągu ostatniej dekady nigdy nie było tak wyraźnego wzrostu liczby mieszkańców wskazujących w swoich deklaracjach zamieszkanie w Gminie Wasilków. Z pewnością przełoży się to na wynik finansowy, jednak dla mnie ważne jest też to, że dzięki Loterii i kampanii informacyjnej coraz większa część mieszkańców ma świadomość i chce realnie podejmować decyzje wpływające na rozwój okolicy, w której mieszka.


Dziękuję wszystkim uczestnikom Loterii. Pamiętajmy, że dzięki wpływom z naszych podatków mamy środki na realizację lokalnych inwestycji i rozwój naszej małej Ojczyzny. Uważam, że w Loterii wygrali wszyscy mieszkańcy, choć tylko nieliczni otrzymali nagrody. Razem możemy więcej!” – mówił Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

źródło: Jolanta Skowrońska, UM w Wasilkowie 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments