Święto KEN w gminie Choroszcz – uhonorowani nauczyciele i obdarowani uczniowie

Przez dwa dni tuż przed oficjalną datą 14 października, kiedy to obchodzone jest Święto Komisji Edukacji Narodowej, w dniach 12 i 13 października szkoły w Choroszczy zorganizowały uroczyste obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej. W uroczystościach, obok szacownego Grona Pedagogicznego, Uczniów oraz Rodziców, brali również udział przedstawiciele najważniejszych instytucji w gminie Choroszcz.

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński w okolicznościowym przemówieniu docenił trud pracy nauczycieli, a także życzył pedagogom dalszych sukcesów i niegasnącej pasji w podjętym powołaniu. Podczas uroczystości w sposób szczególny zostali wyróżnieni nauczyciele, którym, na wniosek Dyrektorów poszczególnych placówek, Burmistrz wręczył nagrody.

Nagrody Burmistrza Chroszczy otrzymało czworo nauczycieli z gminy Choroszcz: p. Beata Gawryluk, p. Izabela Pęza, p. Ewa Zalewska oraz p. Joanna Gaweł – nauczycielki z placówek z Choroszczy, p. Katarzyna Cieśluk – z SP z Kruszewa oraz p. Renata Łuksza – z SP ze Złotorii. Wszystkim Pedagogom serdecznie gratulujemy!

Ale podczas Święta Komisji Edukacji Narodowej w Choroszczy specjalne upominki otrzymali także uczniowie. Na mocy porozumienia pomiędzy Gminą Choroszcz a firmą PKS Nova uczniom zostały zakupione bilety miesięczne na przejazdy do choroskich szkół. 14 października Burmistrz Choroszczy wręczył uczniom specjalne holdery na bilety. Ramki zostały dodatkowo zaopatrzone w specjalne granatowe smycze z nadrukiem „Choroszcz Nasza Rezydencja”. Od tej pory i bilet, ale także samo opakowanie – holder na tasiemce – będzie doskonałą identyfikacją 430 choroskich uczniów.

źródło: Urszula Glińska, Urząd Miejski w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments