Symboliczne otwarcie Filii nr 17 po remoncie

10 października 2018 r. o godz. 12.00 symbolicznie otwarto oraz poświęcono wyremontowaną Filię nr 17 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu i środowiska lokalnego oraz osoby duchowne.
Filia nr 17 powstała w listopadzie 1986 r. Początkowo mieściła się w budynku Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Warmińskiej 55, w maju 1990 r. została przeniesiona na Osiedle Dziesięciny I, gdzie mieści się do dzisiaj.
Ostatnio w placówce częściowo zmieniony został układ pomieszczeń, wymieniono posadzki i oprawy oświetleniowe, pomalowano ściany i sufity, odnowiono regały, wyremontowano łazienkę. Całkowity koszt remontu to 153 tys. zł (137 tys. zł – prace remontowe, 16 tys. zł – wyposażenie), środki pochodziły z budżetu miasta Białegostoku.
W środowe południe (10.10) symbolicznie otwarto filię po remoncie. W uroczystości wzięli udział m. in. zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, Anatol Wap – dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przedstawiciele lokalnej społeczności oraz osoby duchowne.
Uroczystego poświęcenia placówki dokonali: ks. Wojciech Łazewski – proboszcz parafii rzymskokatolickiej św. Kazimierza Królewicza oraz ks. Adam Popławski z parafii prawosławnej Świętego Ducha w Białymstoku.
Obecnie księgozbiór Filii nr 17 to ok. 18,5 tys. pozycji, przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W placówce zarejestrowanych jest ponad 1300 Czytelników.
Oprócz tradycyjnych, papierowych publikacji, biblioteka oferuje audiobooki oraz możliwość skorzystania z powiększalnika stacjonarnego, do dyspozycji Czytelników są też stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.
Z myślą o najmłodszych stworzono kącik zabaw, w placówce organizowane są także warsztaty: literackie, plastyczne i teatralne dla dzieci.
Szczegóły, dotyczące oferty Filii nr 17 można uzyskać pod nr tel. 85 65-41-424.

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments