Szkoły i przedszkola wznowiły pracę

Od 25 maja 2020 r., po ponad dwumiesięcznej przerwie, do placówek oświatowych wróciła część przedszkolaków i uczniów klas I-III.

W ostatnich tygodniach doposażone zostały placówki w niezbędne środki ochrony osobistej. Przeprowadzono szkolenia dla personelu. Wprowadzono i przećwiczono procedury bezpieczeństwa. Dostosowano placówki do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Przed otwarciem, placówki zebrały deklaracje od rodziców. Ze względu na panującą epidemię oraz wciąż rosnącą liczbę zakażeń w kraju, większość z nich nie wyraziła chęci wysyłania dzieci do przedszkoli i szkół. Na prośbę władz samorządowych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sokółce przeprowadziła kontrole pod kątem spełnienia wytycznych GIS dotyczących organizacji opieki nad dziećmi w sokólskich szkołach i przedszkolach.

W poniedziałek i we wtorek do przedszkoli w Sokółce przyszło 61 przedszkolaków, zaś do żłobka – 8 dzieci. W klasach I-III na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych było 16 uczniów. Do szkół wiejskich na terenie gminy nie przyszło żadne dziecko. W sumie w placówkach oświatowych w tym dniu było 77 dzieci. Uczniowie klas VIII mogli również już od poniedziałku korzystać ze szkolnych konsultacji z wszystkich przedmiotów, a w szczególności z tych, z których 16-18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty.

źródło: sokolka.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments