Teatr Dramatyczny wyrusza do Charkowa

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku wyrusza na Ukrainę. Białostoccy artyści zaprezentują w Charkowie spektakle „Romeo i Julia” oraz „Balladyna”.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Teatr Dramatyczny realizuje projekt „Kierunek Charków”. Celem zadania jest nawiązanie nowych relacji oraz kontynuacja współpracy z partnerami z krajów Partnerstwa Wschodniego. W ubiegłym roku w Białymstoku gościli artyści z Teatru Dramatycznego im. Tarasa Szewczenki w Charkowie, teraz białostoccy aktorzy zagrają na scenie tej instytucji.

 

– Cieszę się, że ponownie będziemy mieli możliwość zaprezentowania naszych przedstawień widzom poza granicami Polski. To już trzeci w tym roku wyjazd zagraniczny naszego zespołu. Po prezentacji spektakli w Indiach i na Białorusi, przyszedł czas na Ukrainę. Mamy nadzieję, że nasze interpretacje dzieł światowej i polskiej klasyki przypadną do gustu widzom w Charkowie – mówi Piotr Adam Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

 

4 września widzowie będą mogli obejrzeć dzieło światowej klasyki – „Romea i Julię” Williama Szekspira. Przedstawienie w reżyserii Katarzyny Deszcz to pełna namiętności i rozpaczy historia jednej z najpiękniejszych miłości, jaką poznał świat. Dwa dni później białostoccy aktorzy zagrają „Balladynę” Juliusza Słowackiego.  Utwór ma prawie 200 lat, jednak pytanie: czy da się zatrzymać machinę zła i żyć uczciwie po osiągnięciu wymarzonego celu, pozostaje jak najbardziej aktualne. Przedstawienia także w reżyserii Katarzyny Deszcz pokazuje, że pomimo zmiany rzeczywistości i otaczającego nas świata, uczucia ludzkie, ambicje, nienawiść i zazdrość pozostają takie same.

Tuż po powrocie z Charkowa białostocki Teatr zainauguruje nowy sezon artystyczny. 8 września aktorzy: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Dawid Malec i Patryk Ołdziejewski wezmą udział w tegorocznej odsłonie akcji Narodowe Czytanie, która odbędzie się na Rynku Kościuszki. 9 września widzowie będą mogli obejrzeć pierwsze spektakle na scenach przy ul. Elektrycznej. O godz. 16.30 aktorzy zagrają „Mayday” – zdobywcę „Złotego Rechotu” – głównej nagrody na Festiwalu Komedii „Funfest” w Bielsku-Białej. O godz. 20.00 Krzysztof Ławniczak zaprasza na monodram „Zapiski oficera Armii Czerwonej” – przedstawienie, które od ponad 25 lat nie schodzi z afisza białostockiego teatru.

 

Bilety na wszystkie spektakle dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej na stronie: bilety.dramatyczny.pl. Od 4 września ruszy dystrybucja bezpłatnych wejściówek na spektakle „Kierunek Wschód II”.

źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments