Terytorialsi na podium Mistrzostw Wojska Polskiego w Pływaniu

Sztafeta z udziałem żołnierza 12 batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach ustanowiła nowy rekord Wojska Polskiego na dystansie 4 x 50 metrów stylem dowolnym kobiet, a reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Wojska Polskiego w Pływaniu.

Zawody odbyły się w terminie 18-19 października 2023 r. na pływalni „Areny Wojskowej” w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Uczestniczyło w nich 114 żołnierzy (76 mężczyzn i 38 kobiet) z 10 grup współzawodnictwa sportowego reprezentujących wojska operacyjne i Wojska Obrony Terytorialnej. Żołnierze startowali w 20 klasyfikacjach indywidualnych, 3 wyścigach sztafetowych oraz klasyfikacji zespołowej.

Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej w klasyfikacji drużynowej zdobyła brązowy medal, a w klasyfikacji indywidualnej 11 medali (1 złoty, 6 srebrnych i 4 brązowe). Aż piętnastokrotnie poprawiano rekordy Wojska Polskiego. W sztafecie na dystansie 4 x 50 metrów stylem dowolnym kobiet wystartowała szer. Katarzyna, żołnierz 12 batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach. O poziomie zawodów świadczy liczba ustanowionych rekordów Wojska Polskiego. Cieszę się, że jeden z nich wywalczyła nasza sztafeta – powiedziała.

10 miejsce: reprezentacja Dowództwa Garnizonu Warszawa

Warto przypomnieć, że reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej we wrześniu br. zdobyła srebrny medal Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w Pływaniu. Wśród tegorocznych sukcesów podlaskich terytorialsów są m.in. Mistrzostwo Wojsk Obrony Terytorialnej w Pięcioboju Wojskowym (kategoria mężczyzn) oraz brązowy medal Mistrzostw Wojska Polskiego w Biegach Przełajowych (mężczyźni od 45 lat, 8 000 metrów).