The Old Dziad$ – benefis z okazji 20-lecia zespołu w „Famie” w Białymstoku

23 listopada, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 25 zł (w dniu koncertu), do kupienia w kasie Forum (ul. Legionowa 5), kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa (ul. Warszawska 19) i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Kapela The Old Dziad$ działa od 1998 roku, kiedy jej założyciele Ignacy Andrukiewicz i Jarek Woźniewski wcale jeszcze nie byli tacy old. Premierowy koncert w białostockim klubie Fama zespół zagrał w 4-osobowym składzie ze wsparciem znakomitych muzyków: basisty Pawła Andruszkiewicza oraz gitarzysty Mariusza Prusińskiego. Gościnnie z zespołem współpracowali gitarzysta Krzysztof Kummer, muzyk country Wojtek Siwak, młody rockman Paweł Woźniewski i wokalistka Ola Andrukiewicz. W 2009 roku skład zespołu zasilił młody i dynamiczny „implant” w osobach Jana Kisielewskiego i braci Gedroyciów – Piotra i Krzysztofa.TOD$ gra muzykę z dobrym tekstem, z elementami bluesa i country, ballady, czasem trochę ambitnego rocka lub melodyjnego jazzu.Do niedawna był to zespół efemeryczny (skutek częstego niewystępowania w paśmie FM).

W dorobku zespołu jak dotąd jedna koncertowa płyta „ The Old Dziad$ – vol.1”. Jest dziś białym krukiem – jej nakład został dawno wyczerpany.

W obecnym składzie zespół postanowił zawojować świat (a przynajmniej jego kawałek) w myśl zasady, że: “Kto siedzi w niszy, tego nikt nie słyszy”. Przekonajcie się sami, jak im to wychodzi!Obecny skład The Old Dziad$ to:

Ignacy Andrukiewicz – gitara, śpiew
Jarosław Woźniewski – gitara, czasem śpiew
Jan Kisielewski – skrzypce
Krzysztof Gedroyć – gitara basowa
Piotr Gedroyć – perkusja

Gościnnie zagrają:
Krzysztof Kummer – gitara elektryczna
Wojciech Siwak – banjo, śpiew
Paweł Woźniewski – gitara elektryczna, śpiew

Białostocki Ośrodek Kultury
tel. 85 746 13 11
www.bok.bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments