„To spektakl dla ciekawskich, którzy lubią się bać”

Autorką plakatu oraz ilustracji książki z piosenkami do bajki „Sprawa Kapturka Cz.” Marty Guśniowskiej w reżyserii Justyny Schabowskiej jest Marta Dek.

 

– Praca nad plakatem i ilustracjami do spektaklu „Sprawa Kaptura Cz.” była niezwykle ciekawym czasem – mówi Maria Dek. – Czerwony Kapturek pojawia się wielokrotnie w rzeczywistości każdego dziecka i dorosłego, dlatego szukałam symboli, sposobów, które nie będą jednoznaczne. Było to spore wyzwanie! Skupiłam się na emocjach, które towarzyszą Kapturkowi: lęk i ogromna dawka ekscytacji związana z odkrywaniem nowych, tajemniczych zakamarków lasu. Co ważne, sztuka kierowana jest do nieco starszych dzieci, które znudzone są uroczymi ilustracjami. „Sprawa Kapturka Cz.” to spektakl dla ciekawskich, którzy lubią się bać – dlatego na plakacie pojawiają się nieco ponure barwy i ciemne tło. Plakat i ilustracje mają stanowić zaproszenie do odkrywania tego, co nieznane. 

 

Premiera bajki „Sprawa Kapturka Cz.” Już w najbliższą niedzielę 13 maja o godz. 12.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

 

Maria Dek (ur. 1989 r.) – ilustratorka, absolwentka University of the Arts London oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autorka książek: „A Walk in the Forest” (wydanie amerykańskie, francuskie), „When I am Big” (wydanie amerykańskie, francuskie, hiszpańskie, polskie). Artystka stworzyła ilustracje do książek: „Paskudki Słowiańskie”, „Czary na Białym” (wyróżnienie graficzne w konkursie Książka Roku IBBY 2017), „Ole! Hiszpania dla dociekliwych” oraz „Good Morning, Neighbor” autorstwa Davide Cali (wydanie angielskie, włoskie, francuskie, koreańskie oraz hiszpańskie).

 

https://www.facebook.com/dekillustration/

https://www.behance.net/mariadek

 

Fot. z archiwum M. Dek.

źródło: OiFP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments