Tomasz Siemoniak w Białymstoku

Kampaniana Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w pełni. Kandydacijeżdżą po całej Polsce, przekonując członków PlatformyObywatelskiej do oddania głosów. Pierwszym kandydatem, któryodwiedził Region Podlaski, a dokładniej Białystok był byłyminister obrony narodowej – poseł Tomasz Siemoniak.

Na wstępie Tomasz Siemoniak podkreślił, że swój start w wyborach na szefa PO ogłosił stosunkowo późno, dlatego też prowadzi jedną z najkrótszych kampanii wyborczych, a jego kontrkandydaci mieli stanowczo dużo więcej czasu. Nie oznacza to jednak, że dzisiejsze spotkanie w Białymstoku było jego pierwszym spotkaniem z regionalnymi działaczami PO. Wspomniał, że odwiedził już m.in. Toruń, Poznań czy Kraków, a w planach jest jeszcze wiele innych miast w Polsce.

Tomasz Siemoniak jako argumenty przemawiające za oddaniem na niego głosu wymienił m.in. to, że posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w samej polityce krajowej, ale również i w zarzadzaniu strukturami. Zwrócił się z prośbą do głosujących o poparcie, jednocześnie stwierdzając, że niezależnie od wyniku i rozstrzygnięć wyborów, które odbędą się w Platformie Obywatelskiej 25 stycznia, zawsze będzie pamiętał o sprawach Podlasia i Podlasian. Mówił, że to właśnie tu ma wielu przyjaciół, z którymi współpracuje od wielu lat i działa na ich rzecz.

Jednym z bliskich współpracowników i przyjaciół Tomasz Siemoniaka był i jest poseł Robert Tyszkiewicz – Przewodniczący Podlaskich struktur PO. Tyszkiewicz na wstępie jasno zaznaczył, że nie jest to pierwsza wizyta Tomasz Siemoniaka w Regionie Podlaskim. Przypomniał sytuację, gdy poseł Siemoniak, pełniąc funkcję Ministra Obrony Narodowej, był bardzo zaangażowany w plany rozwoju zlokalizowanej w Białymstoku jednostki wojskowej, które ostatecznie nie zostały zrealizowane przez nowe władze. Dodatkowo, jeszcze jako wiceminister spraw wewnętrznych, angażował się w sprawy i dialog ze środowiskiem prawosławnym. Tomasz Siemoniak na pytanie o udział w wypadającym dziś sylwestrze prawosławnym, z przykrością stwierdził, że z chęcią wziąłby w nim udział, ale niestety ma napięty plan i po spotkaniu z podlaskimi strukturami PO wraca do Warszawy, aby kontynuować swoją kampanijną aktywność.

Poparcia Tomaszowi Siemoniakowi udzielili również lokalni działacze Platformy Obywatelskiej, w tym młoda Platforma – m.in. Aleksandra Warzyńska – przewodnicząca Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” w Regionie Podlaskim, jak również była już poseł Bożena Kamińska i Leszek Cieślik, zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku i szef białostockich struktur PO Zbigniew Nikitorowicz czy radna Sejmiku Województwa Podlaskiego i przewodnicząca suwalskiej Platformy Anna Naszkiewicz.

Tomasz Siemoniak powiedział, że nie spodziewał się aż tak szerokiego poparcia i ciepłego przyjęcia. Serdecznie podziękował za wszystkie dobre słowa, które usłyszał dziś pod swoim adresem. Zaznaczył, że przed Platformą Obywatelską teraz najważniejsze zadanie – wybory prezydenckie, w których kandyduje marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wybory w Platformie Obywatelskiej już za niecałe 2 tygodnie – 25 stycznia. Kandyduje 6 osób. W wyborach będzie głosować ok. 10 tysięcy członków PO w całej Polsce, którzy mają opłacone składki członkowskie, z czego kilkuset w województwie podlaskim.

Po konferencji Tomasz Siemoniak rozpoczął spotkanie z podlaskimi strukturami PO.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments