Trudne warunki drogowe

O północy z 14 na 15 stycznia 2019 r., w związku z opadami śniegu, temperaturą ujemną oraz możliwością wystąpienia śliskości, w Białymstoku prowadzone były działania odśnieżające w ramach akcji czynnej na drogach głównych oraz ulicach osiedlowych.  Odśnieżane były także chodniki. W akcji brały udział wszystkie jednostki zadysponowane w umowie tj. 36 pługo-posypywarek na ulicach głównych, 24 – na ulicach osiedlowych, 24 – na chodnikach. Jednostki te zjeżdżają na bazę jedynie w celu uzupełnienia zapasów soli i paliwa oraz wymiany kierowców biorących udział w akcji.
Odśnieżanie miasta jest jednak niełatwe, bo w ciągu ostatnich dziesięciu dni opady śniegu trwają systematycznie, z różną intensyfikacją i natężeniem z przerwami. Intensywne opady śniegu (w ciągu 10 godz. dopadało 6 cm śniegu) i towarzyszący temu silny wiatr powodujący zawieje i zamiecie śnieżne powodują, że w takiej sytuacji utrzymanie nawierzchni w idealnym stanie jest niemożliwe.

Z przeprowadzonych obserwacji wynika, że ruch samochodowy i pieszy odbywał się z niewielkimi utrudnieniami wynikającymi z obecnej aury. Był spowolniony szczególnie na podjazdach  i na ul. Gen. Maczka, a także na skręcie z tej ulicy na trasę na Augustów.

Prognozowana pogoda na dziś 15.01.2019 r. – od 6.00-19.00:

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami opady śniegu. Drogi bardzo śliskie.

Widzialność dobra, podczas opadów umiarkowana.

Wiatr zachodni, umiarkowany, 6-7 m/s, w porywach do 17 m/s.

Temp. w dzień:  – 2 st. C do  – 1  st. C.
źródło: Anna Kowalska, Departament Komunikacji SpołecznejUrząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments