TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2020 JUŻ ZA NAMI

Maj to bardzo ważny miesiąc dla bibliotekarzy. 8 maja biblioteki obchodzą swoje święto czyli Dzień Bibliotekarza. Dzień ten rozpoczynał trwający w całej Polsce TYDZIEŃ BIBLIOTEK, w który sokólska biblioteka z chęcią się włączyła.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek był obchodzony pod hasłem ZASMAKUJ W BIBLIOTECE”. Obfitował on w wiele wydarzeń, które z powodu pandemii odbyły się w wirtualnej przestrzeni. Na funpage biblioteki głównej oraz w filiach każdego dnia publikowane były ciekawe posty i aktywności online dla dzieci i dorosłych.

Wielkim powodzeniem cieszyły się konkursy organizowane dla naszych czytelników. Pokaż nam swoją biblioteczkę” – tak brzmiał tytuł konkursu facebookowego dla dorosłych. Miłośnicy książek z chęcią umieszczali zdjęcia domowych biblioteczek jak również zbiorów swoich pociech. Niesamowicie nas to ucieszyło i zmotywowało do rozdania dodatkowych nagród! Cieszymy się, że dzieci wynoszą z domu tak wspaniałe, godne naśladowania wzorce!

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbył się konkurs pod hasłem „Moja laurka dla biblioteki”. Skierowany był do dwóch grup wiekowych. Udział mogły wziąć dzieci w wieku 5-6 lat oraz uczniowie kl. I – III szkoły podstawowej z gminy Sokółka. Prace i życzenia, które otrzymaliśmy były prześliczne i ciężko było wybrać tylko trzy z każdej kategorii! Po długich obradach komisja zdecydowała się przyznać nagrody następującym osobom:

Kategoria wiekowa 5-6 lat:

* I miejsce – Maria Andrukiewicz

* II miejsce – Aleksandra Gieniusz

* III miejsce – Sebastian Puciłowski

Kategoria wiekowa 7-10 lat:

* I miejsce – Paweł Łowczecki

* II miejsce – Dawid Jarończyk

* III miejsce – Aleksandra Borys

Wyróżnienia: Kamil Szyszko, Ewelina Łapicz, Maria Czajkowska, Kacper Borkowski, Kacper Julian Szyszko, Krystian Pezowicz, Monika Kułak, Jakub Oliwier Szyszko.

Wszystkie osoby otrzymały dyplomy i nagrody pocieszenia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wzięły udział w naszych konkursach oraz odwiedzają naszą bibliotekę i funpage na Facebooku! Wygranym gorąco gratulujemy!

Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić mieszkańców do zasmakowania w książkach. Słodkie i pikantne romanse, krwiste kryminały i horrory, delikatna i wykwintna poezja, literatura fantasy doprawiona szczyptą magii, klasyczne smaki literatury pięknej – to wszystko czeka na Was w progach biblioteki.

Szykujemy też niespodziankę na czerwiec – nadchodzący Dzień Dziecka oraz Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to wspaniała okazja, aby zrobić coś wspólnie i spotkać się online. Zachęcamy serdecznie do śledzenia naszej strony na Facebooku.

Za wspaniałe nagrody dla dzieci dziękujemy naszym SPONSOROM:

* PSS Społem Jaskółka

* SERVIRE Adam Kozłowski

*Kolorowy DOM P.U.H. Henryk Mosiejko

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments