Tykocińska Biesiada Miodowa

W dniach od 19 – 20 sierpnia br. w Tykocinie już po raz XXIV odbędzie się Tykocińska Biesiada Miodowa. Jest to coroczna impreza promująca regionalne miody i produkty lokalne. Wydarzenie ma 24-letnią tradycję i odbywa się nieprzerwanie od 2000 roku gromadząc ponad 130 stoisk i 25 tys. osób, co czyni z niej jedną z najbardziej rozpoznawalnych targowych destynacji lata województwa podlaskiego.

Obok strefy z wyrobami pszczelarskimi, miodami, woskami, propolisem, nie zabraknie strefy rzemiosła. Kształt imprezy dopełnia sektor gastronomiczny oraz strefa zabaw i animacji dla dzieci. Na scenie w tych dniach króluje muzyka ludowa. W ramach przeglądu kapel co roku można wysłuchać wielu godzinnych koncertów zespołów z całego regionu, a na placu handlowym można spotkać rekonstruktorów z Chorągwi Komputowej Stefana Czarnieckiego czy z Bractwa Dam Kurkowych im. św. Rity.

Całość dopełniają konkursy na najsmaczniejszy miód i najlepszą nalewkę miodową. Zapraszamy do Tykocina w przedostatni weekend sierpnia na najsłodszą imprezę roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments