Uciekał z kontrabandą

Nie zatrzymał się do kontroli, bo w aucie przewoził kontrabandę. W sumie funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy należących do obywatela Polski. Szacunkowa wartość nielegalnego towaru to ponad 66 tys. zł.

 

Zatrzymane auto z kontrabandą

 

Wczoraj (11.05.2016 r.) na terenie gminy Sztabin funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie we współdziałaniu z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań przystąpili do kontroli Volkswagena Golfa. Kierujący na widok pojazdu służbowego gwałtownie zawrócił i odjechał w przeciwnym kierunku. Powiadomiono patrol współdziałający, na widok którego kierowca nie zatrzymał się i dalej kontynuował ucieczkę. Po przejechaniu około 200 metrów został zatrzymany przez funkcjonariuszy SG. W aucie, którym kierował 29 – letni mężczyzna znajdowało się 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Szacunkowa wartość kontrabandy to ponad 66 tys. zł. Ponadto w trakcie szczegółowej kontroli auta w ramce przedniej i tylnej tablicy rejestracyjnej funkcjonariusze ujawnili  zamontowaną roletę umożliwiającą  zasłanianie numerów. Dodatkowo na przedniej szybie VW Golfa znajdowała się nalepka kontrolna z innym numerem rejestracyjnym.

Przeciwko obywatelowi Polski wszczęto postępowanie karno-skarbowe. Za niezastosowanie się do sygnału nakazującego zatrzymanie pojazdu oraz brak właściwej nalepki kontrolnej mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 1 tys. zł.

źródło tekstu i foto: Podladki Oddział Straży Granicznej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments