Ukazał się pierwszy numer nieregularnika Epea. Pismo literackie

Nakładem Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego ukazał się pierwszy numer nieregularnika „Epea. Pismo literackie”. Jest to odpowiedź na postulat środowiska podlaskich literatów. Do współpracy zaproszeni zostali poeci, pisarze i literaturoznawcy.

– Książnica Podlaska to instytucja kultury, której zadaniem jest promocja czytelnictwa oraz twórczości pisarzy i poetów, związanych z naszym regionem, dlatego pilnie wsłuchujemy się w głos środowiska podlaskich literatów. Kiedy w lutym 2018 roku, podczas sejmiku poetyckiego, zorganizowanego przez nas w ramach festiwalu „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie” padł postulat utworzenia czasopisma literackiego, wiedzieliśmy że należy podjąć to wyzwanie – opowiada Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Tytuł nieregularnika nawiązuje do historii działalności Książnicy Podlaskiej, pod szyldem której przez lata ukazywał się almanach „Epea”. Na łamach nowego pisma  jest miejsce zarówno dla znanych i cenionych literatów, jak i debiutantów. – Znajdziecie tu Państwo poezję i prozę, ale też wywiady, recenzje czy relacje ze spotkań autorskich. Do współpracy zapraszamy tych, którym bliska jest podlaska literatura: pisarzy, literaturoznawców, dziennikarzy, krytyków oraz instytucje kultury – mówi Justyna Sawczuk, redaktor naczelna nieregularnika „Epea. Pismo literackie”.

W pierwszym numerze znalazły się teksty m. in. Krystyny Koneckiej, Teresy Radziewicz, dr hab. Anny Nosek, Elżbiety Janikowskiej czy przedstawiciela młodego pokolenia prozaików – Krzysztofa Olszewskiego.

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments