„Układanka” zamknie cykl wystaw „Ucieczki z szuflady”

Inspirują mnie ludzie, codzienność, niecodzienność, moje wewnętrzne przeżycia, odkrycia. Zazwyczaj maluję kiedy potrzebuję się sama ze samą połączyć, to takie moje „halo, tu ziemia” – tak Paulina Cholewska, autorka wystawy „Układanka” mówi o swoim malarstwie. Na wystawie zobaczymy obrazy artystki z różnych etapów twórczości. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 27 maja 2019 roku o godz. 18:00 w Centrum Kultury w Choroszczy.

Wystawa malarstwa Pauliny Cholewskiej zaprezentuje przekrój prac z różnych okresów twórczości. Malarka stworzyła cykl prac abstrakcyjnych, w których plamy barw przywołują na myśl twórczość Jacksona Pollocka. Z nich wyrosły kwiaty o mocnych pociągnięciach pędzla, gdzie kreska staje się mocnym akcentem. Poprzez wzburzone, emocjonalne plamy barw odbywamy emocjonalną podróż, z której wyłonią się pełne ciepła i spokoju kwiaty. Przywołają na myśl wiosenną błogość i babciną troskę.

Młoda artystka zaprezentuje swoje prace po raz pierwszy w miejscu, skąd pochodzi – w Choroszczy. Wernisaż będzie ostatnim w projekcie „Ucieczka z szuflady”, którego istnienie zawdzięczamy Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”. Zapraszamy do Galerii w Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy 27 maja 2019 roku o godz. 18:00.

„Zaczęłam malować bo otaczałam się ludźmi, którzy to robili. Szkoła, do której chodziłam była szkołą głównie o profilach artystycznych. Tam poznałam trochę tajników, jednak nie używałam ani pędzla ani farby w domu. Coś tam szkicowałam. Od tego się ponoć zaczyna. Zaczęłam używać płócien, pędzli i farby na własny użytek po powrocie z Londynu. Coś mnie tchnęło. I tak się zaczęło. Moja przygoda z miksowaniem kształtów i kolorów. Okazało się to świetną terapią dla mojej zagmatwanej duszy, był to rodzaj katharsis.”

Projekt „Ucieczka z szuflady” jest sfinansowany ze środków Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”.

źródło: Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments