Ulica Dominikańska w Choroszczy przejdzie remont

Informujemy mieszkańców Choroszczy oraz wszystkich odwiedzających gminę Choroszcz, że już od 4 kwietnia br. jeden z głównych traktów miasta – ulica Dominikańska przejdzie remont. Oznacza to utrudnienia w ruchu, ale ulica nie zostanie zamknięta. Remont potrwa około 5 miesięcy.

Do końca wakacji remontowany będzie kolejny ważny szlak w mieście Choroszcz – ul. Dominikańska, a pierwsze prace budowalne ruszą już 4 kwietnia. Rozpoczęcie robót nie oznacza jednak, że Dominikańska będzie zamknięta – jej przebudowa będzie odbywała się stopniowo, przy wyłączaniu jednego pasa ruchu, w związku z tym ulica Dominikańska będzie przejezdna.

Najpierw remontowany będzie odcinek od mostka na rzece Horodniance do ul. Ogrodowej, zaś w dalszej kolejności, od ul. Ogrodowej – do Rynku 11 Listopada. Dojazd do centrum będzie odbywał się ulicą Ogrodową i ul. H. Sienkiewicza. Linia „103” nie zmieni trasy swojego kursowania.

Choć prace na ulicy Dominikańskiej w Choroszczy będą prowadzone w ten sposób, by były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców, uczulamy kierowców, by zwracać uwagę na znaki i zachować szczególną ostrożność na drodze.

Prosimy też o cierpliwość i wyrozumiałość. Wierzymy bowiem, że nikt nie ma wątpliwości, iż remont ul. Dominikańskiej był konieczny – ulica niszczała od lat. Dzięki obecnie prowadzonym pracom poprawi się nawierzchnia jezdni, ulegnie zmianie cała infrastruktura drogowa oraz wodno-kanalizacyjna tak, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy w przyszłości.

Przebudowa ulicy Dominikańskiej w Choroszczy realizowana jest jako zadanie o nazwie: „Przebudowa drowi powiatowej Nr 1552B ulica Dominikańska w Choroszczy” w ramach projektu pn. „Projekt partnerski: Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF”. Całość inwestycji kosztować będzie ponad 1,6 mln zł, z czego ponad 720 tys. zł wyniesie dotacja unijna – środki RPO WP 2014-2020, w ponad 460 tys. zł inwestycję sfinansuje, a także w jednakowej wielkości – Gmina Choroszcz.

ulica Dominikańska w Choroszczy obecnie

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

foto: pixaby.com, U. Glińska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments