Ulica Mickiewicza w Choroszczy – remont jeszcze w kwietniu

Kolejna ważna ulica w mieście Choroszcz – ulica A. Mickiewicza będzie przechodzić remont. Przebudowa traktu rozpocznie się już w kwietniu br. Prace na tym odcinku potrwają do jesieni 2018 roku. Utrudnień na remontowanym odcinku drogi należy się spodziewać, jednak w początkowym okresie ruch będzie odbywał się na całej długości ulicy.

Od początku kwietnia w ul. A. Mickiewicza w Choroszczy zostaną wykonane niezbędne roboty rozbiórkowe – konieczne do wykonania przez Zakład Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Choroszczy przebudowy sieci wodociągowej. Z tego względu, w początkowym okresie robót, ulica A. Mickiewicza będzie przejezdna na całym odcinku drogi.

Wraz z zaangażowaniem kolejnych prac, będziemy informować mieszkańców oraz odwiedzających Choroszcz o utrudnieniach w ruchu i zastosowanych objazdach.

Remont ulicy Adama Mickiewicza w Choroszczy realizowany jest w ramach projektu „Projekt partnerski: Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF”. Inwestycja kosztować będzie ponad 4,5 mln zł, z czego dotacja z Unii Europejskiej wyniesie ponad 1,5 mln zł, zaś jednakowe kwoty: ponad 1,4 mln zł wyłożą na inwestycję zarówno Powiat Białostocki, jak i Gmina Choroszcz.

Ulica Mickiewicza jest drogą powiatową, drogą reprezentacyjną, można powiedzieć, gdyż tą trasą wjeżdżamy do Choroszczy do strony Białegostoku czy Warszawy, i kierujemy się bezpośrednio do Rynku – jednego z najważniejszych, jeśli nie najważniejszego miejsca w mieście – wyjaśnia Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Tymczasem ulica ta była w opłakanym stanie – nawierzchnia nierówna, popękana, rozpadała się na naszych oczach – od lat wymagała remontu. Nie zachęcała do odwiedzenia Choroszczy. Teraz chcemy to zmienić i już jesienią ul. A. Mickiewicza odzyska swój blask.

Dzięki przebudowie, ulica Adama Mickiewicza w Choroszczy zyska zupełnie nową nawierzchnię wraz z całą infrastrukturą wodno-kanalizacyjną i sanitarną, powstaną nowe chodniki dla pieszych, a także po lewej stronie – ścieżka rowerowa.

Remont kolejnej ulicy w mieście Choroszcz oznacza utrudnienia w ruchu. Prosimy zatem wszystkich mieszkańców i użytkowników dróg o cierpliwość, rozważną jazdę, zwracanie uwagi na znaki i tablice informujące o objazdach. Prosimy także o wyrozumiałość – dzisiejsze utrudnienia i niedogodności zaprocentują już jesienią, kiedy będziemy mogli cieszyć się nowym, zmodernizowanym szlakiem komunikacyjnym w mieście, służącym wszystkim na wiele następnych lat.

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

foto: Urząd Miejski w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments