Ulica Szmaragdowa przejdzie remont

Inwestycje w gminie Choroszcz nabierają tempa. Remontowane są nie tylko ulice w mieście Choroszcz, ale sukcesywnie także w całej gminie. Już za rok zostanie wyremontowana ulica Szmaragdowa w Krupnikach, łącząca trasę Kruszewską z ulicą Wodociągową w miejscowości Klepacze. Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński podpisał właśnie umowę w tej sprawie – kolejny dokument pozwalający na realizację inwestycji usprawniającej transport w aglomeracji białostockiej, w tym także w gminie Choroszcz. Umowa realizowana jest w ramach Projektu partnerskiego: Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego BOF. 

8 grudnia Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, wraz z prezesem ZECWiK Sp. z o.o. w Choroszczy – Mariuszem Wróbel oraz przedstawicielem firmy B.K. Tras Roboty Drogowe podpisali trójstronną umowę na przebudowę ulicy Szmaragdowej w Krupnikach – odcinka łączącego szosę Kruszewską z ul. Wodociągową w miejscowości Klepacze.
Inwestycja kosztować będzie ponad 8 mln zł, w tym ponad 2,8 mln zł pochodzić będzie z budżetu ZECWiK Sp. z o.o., ponad 2,7 mln zł to wsparcie uzyskane z Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego  – RPOWP 2014-2020, zaś ponad 2,4 mln zł z własnego budżetu sfinansuje gmina Choroszcz. 

W ramach inwestycji, na długości niemal 1,5 km zostanie zbudowana jezdnia, powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Pod drogą, jak również pod drogami bocznymi zbudowana zostanie kanalizacja sanitarna. Zostanie również przebudowana sie  elektroenergetyczna. Władze gminy Choroszcz oceniają, że inwestycja zostanie zakończona do końca 2018 roku. 

Ulica Szmaragdowa w Krupnikach jest jedną z ważniejszych dróg, łączących intensywnie uczęszczany szlak, a mianowicie szosę Kruszewską z ul. Wodociągową w miejscowości Klepacze. Dzięki inwestycji nowo wybudowana droga pozwoli jeszcze lepiej skomunikować gminę Choroszcz i pobliskie miejscowości z miastem Białystok. 

źródlo: UM w Choroszczy

foto: U. Glińska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments