V Eliminacje „Od młodzika do olimpijczyka”

W sobotę 21 maja 2016 roku w Warszawie na  basenie Uniwersytetu Medycznego odbyły się piąte eliminacje z cyklu ogólnopolskich zawodów pływackich ,,Od młodzika do olimpijczyka”. W sportowej rywalizacji wzięło udział 370 zawodników z 55 klubów z całego kraju z roczników 2002-2004. Sokółkę reprezentowało 8 pływaków z UKS Omega.

 

          Poziom zawodów był bardzo wysoki. Startowała w nich czołówka najlepszych zawodników z rankingów ogólnopolskich, w tym aktualni mistrzowie Polski juniorów. Z uwagi na dużą ilość uczestników zawodów i wysoki poziom rywalizacji, nagradzanych dyplomami było 6 najlepszych pływaków, trójka pierwszych otrzymywała medale.

         Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa mieli trudną przeprawę, ponieważ na co dzień trenują na pływalni 25-metrowej. Start na obiekcie olimpijskim był więc dla nich nie lada wyzwaniem. Mimo tego udało im się poprawić rekordy życiowe i uzyskać dobre wyniki w zawodach.

         Spośród zawodników UKS Omega najwyższą lokatę uzyskała Agnieszka Ancypo w roczniku 2003, która zdobyła brązowy medal w wyścigu na 100m stylem dowolnym, uzyskując czwarty wynik w tym sezonie w Polsce, na pływalni 50-metrowej /uległa dwóm najwyżej sklasyfikowanym zawodniczkom w kraju/.

         Z bardzo dobrej strony w roczniku 2002 pokazała się Gabriela Poczobutt-Odlanicka, która „otarła się o medal” zajmując 4. miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym.

         Najlepiej z chłopców wypadł w roczniku 2003 Eryk Michałowski zajmując dwukrotnie 8. miejsce w wyścigach na 100m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym.

 

Wyniki pozostałych zawodników Omegi:

– Zuzanna Rogowicz – 8. miejsce na 100m stylem dowolnym,

– Gabriela Czarnowicz – 11. miejsce na 100m stylem dowolnym,

– Maja Garkowska – 17. miejsce na 100m stylem klasycznym,

– Julia Sołoniewicz – 16. miejsce na 100m stylem dowolnym,

– Szymon Karpowicz – 12. miejsce na 100m stylem klasycznym.

W zawodach brała udział również Ola Rogowicz, która startowała poza konkurencją.

Były to ostatnie zawody eliminacyjne z cyklu „Od młodzika do olimpijczyka”. W dniu 11 czerwca odbędzie się Wielki Finał OMDO, do którego zostanie zakwalifikowanych po 16 najlepszych zawodników w każdej konkurencji z całych eliminacji /decydować będzie o tym suma punktów Fina z  4 najlepszych startów/. Na pewno nie zabraknie w nim zawodników UKS Omega.

tekst i foto: UKS OMEGA Sokółka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments