VII Festiwal Piosenki Rosyjskiej w ZSI w Sokółce

27 kwietnia w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce już po raz siódmy odbył się Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Uczestniczyło w nim kilkudziesięciu wokalistów i wokalistek. Jak powiedział jednen z organizatorów festiwalu Krzysztof Andrzejewski, nauczyciel języka rosyjskiego w ZSI w Sokółce, festiwal nie ma formy konkursu, bo organizatorzy nie chcieli nagradzać czy wyróżniać tylko wybranych. Wszyscy biorący w nim udział mieli czuć się docenieni. Bo w końcu nie liczyła się rywalizacja tylko wspólne śpiewanie i dzielenie się radością i energią płynącą z rosyjskich piosenek. VII edycja Festiwalu Piosenki Rosyjskiej świadczy o rosnącej popularności festiwalu, na który co roku przyjeżdżają goście z zagranicy.
Podczas festiwalu pojawił się także reprezentant Urzędu Miejskiego w Sokółce, zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk. Stwierdził, że Urząd wspierał, wspiera i będzie wspierać każdą inicjatywę kulturalną, promującą Sokółkę. Wyraził także zadowolenie z wysokiego poziomu uczestników.
Tym, co jednoczy uczestników Festiwalu, jest piosenka rosyjska, w której można wyśpiewać wszystko to, co gra w słowiańskiej duszy. A skoro język rosyjski należy do grupy języków słowiańskich, podobnie jak polski, widownia nie miała większych problemów ze zrozumieniem słów piosenek. Często śpiewała razem z wokalistami. Z organizacji festiwalu zadowolona jest dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce, Maria Lilla Andrzejewska. W końcu festiwal to nie tylko promocja miasta i regionu, ale przede wszystkim samej szkoły.
Festiwal Piosenki Rosyjskiej jest cykliczną imprezą organizowaną w Zespole Szkół Integracyjnych przez nauczycieli języka rosyjskiego.

Na relację filmową z tego wydarzenia zapraszamy Państwa do Twojej Telewizji Regionalnej. 20160427_102040 20160427_102057 20160427_102117 20160427_102136

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments