W BCO ruszyła poradnia psychologiczna

W Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie osoby dorosłe mogą już korzystać ze świadczeń poradni psychologicznej. Umowa z Podlaskim OW NFZ obowiązuje od 1 stycznia 2019 r. do 30 czerwca 2019 r. Poradnia została zakontraktowana na kwotę ponad 23 tysięcy złotych. Powstała z myślą o dostarczeniu profesjonalnej pomocy z zakresu psychologii, psychologii diagnostycznej, psychoterapii indywidualnej/grupowej/rodzinnej oraz oferuje sesje wsparcia społecznego.

Czym zajmuje się poradnia psychologiczna?

Zadaniem poradni psychologicznej jest przede wszystkim pomaganie ludziom w uporaniu się z rozmaitymi sytuacjami, z którymi sami nie dają  sobie rady  oraz tym, którzy chcą przeżyć swoje życie  w sposób bardziej świadomy i satysfakcjonujący.

Zdarza się, że  już jedna wizyta i przeprowadzona podczas niej konsultacja przynoszą  dobre rezultaty. Czasami jednak problem, z którym pacjent zgłasza się do poradni psychologicznej, okazuje się zdecydowanie bardziej złożony i wymaga dłuższego czasu pracy z pacjentem.

W takiej sytuacji może się okazać potrzeba skorzystania z całego cyklu wizyt u specjalisty. Terapia jest więc drugim, obok udzielania konsultacji, zadaniem poradni psychologicznych.

Jak dostać się do poradni psychologicznej?

By dostać się do poradni potrzebne jest skierowanie, które wystawione może być przez zasadniczo dowolnego lekarza – do poradni może pacjenta skierować lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, lekarz rodzinny czy np. psychiatra.

Rejestracja znajduje się w budynku Białostockiego Centrum Onkologii wejście od ul. Warszawskiej  i pod nr tel.: 85 6646729  oraz 85 6646789.

Godziny pracy Poradni:

Poniedziałek, wtorek, środa, piątek w godz. 8.00-15.00

Czwartek w godz. 8.00-17.00

Pracownicy Poradni (w załączeniu zdjęcie) od prawej:

Anna Saniukiewicz – koordynator poradni, psycholog, psychoterapeuta,  gab. nr 7 Bud K tel.: 856646757

Małgorzata Rymarska – psycholog kliniczny, gab. nr 004 Bud D tel.: 85 6646824

Ewa Bida – psychoterapeuta, gab. nr 8 Bud K tel.: 85 6784224

Umowa z NFZ obowiązuje do 31 grudnia 2023 roku, a okres finansowania (23 tys.) obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku.

źródło: Monika Mróz, rzecznik prasowy Białostockiego Centrum Onkologii 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments